Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Reklama


REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Stowarzyszenie

Głos Ustanowa


Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

16-08-2018 13:14
Same ankiety tego nie załatwią. Pisanie tutaj też. Proszę napisać swoją listę życzeń w poscie obok

16-08-2018 13:10
Chyba się nie rozumiemy. Każdy ma jakieś swoje ważne zajęcia. I nie ma czasu. Gdy się chce coś załatwić to trzeba na to poświęcić swøj czas. A często i pieniądze.

16-08-2018 11:59
A Pani Sołtys przedstawi owe uwagi radzie gminy i oficjalnie odpowie na co możemy liczyc.

16-08-2018 11:57
Ludzie nie chcą się spotkać a może chcą tylko sa zapracowani lub mają dzieci i czas im na to nie pozwala. Może warto otworzyć na naszym forum ankietę czego brakuje mieszkańcom naszej miejscowosci

15-08-2018 22:00
Pisanie w internecie też nic nie zmieni. Ludzie przestali się spotykać i rozmawiać! A bez tego nic się nie zrobi.

Sprawy do załatwienia


PROSIMY WPISYWAĆ TU SWOJE PROPOZYCJE SPRAW, KTÓRYMI TRZEBA SIĘ ZAJœć.

Komentarze

#41 | Zephyr dnia sierpień 22 2010 21:37:52
A co z utwardzeniem Granicznej w Ustanówku (od Dworcowej) ??? Miało to być zdaje sie zrobione, a jest to droga gminna ! Zima za pasem i znowu się bedziemy topić !!! Wiem, że na asfalt nie możemy liczyć, bo droga jest niewymiarowa czy coś, ale Wójt obiecał gruzem albo czym kolwiek chociaż !!! Czy coś wiadomo chociaż w tej sprawie?
#42 | Seta dnia sierpień 25 2010 10:31:40
mycha - w sprawie eternitu proponuje zadzwonic do UG i zalatwic odbior.
to chyba najprostsza droga.
#43 | Sienkiew dnia listopad 17 2010 11:58:59
W ostatnim okresie podwyższył się znacznie poziom wód gruntowych i przy dłuższych opadach woda zalewa nam działki i drogi, szczególnie gdy topi się śnieg. Uważam, że należy skończyć z partyzantką polegającą na doraźnych interwencjach i zlecić opracowanie dokumentacji na odwodnienie naszej okolicy. Na podstawie dokumentacji należy stworzyć harmonogram robót tak, by każdy mógł wiedzieć kiedy jego ulica czy posesja będzie objęta działaniami technicznymi. Doraźne kopanie rowów przydrożnych baz całościowego planu nie załatwia problemu.
#44 | Seta dnia listopad 18 2010 14:44:30
A tu sie zgadzam w 100%!
Mysle, ze "idzie ku dobremu" i nareszcie w ten sposob bedzie problem systematycznie rozwiazywany.
Jednak potrzebne jest wspoldzialanie mieszkancow, drogi sa czesto waziutkie i robi sie problem. A wlasciciele posesji nie chca "oddac" nawet centymetra ziemii do przeprowadzenia odwodnienia. rowniez kopania na ich dzialkach i wpuszczania rur.
Rowy melioracyjne sa rowniez zasypywane przez mieszkancow
"na papierze" to wszystko wyglada inaczej niz w praktyce!
Ale bedzie dobrze - obojetne kto wygra wybory. Smile
#45 | robert10 dnia sierpień 11 2011 19:40:49
Ciekawy jestem co się dzieje z ulicą Kolejową (przy PKP). Ucieszyłem się że w końcu ktoś coś robi z tą ulicą. A tu nagle koparka z kółka wybiera ten gruz co dopiero go nasypali. Koś coś wie w tej sprawie?
#46 | raptus dnia maj 22 2012 12:40:16
L-19 został powołany, aby połączyć gminę z W-wą, stąd jego pętla w Zalesiu Górnym, bo tam kończy się II strefa komunikacyjna ( w tym PKP). Najdogodniejsze połączenie ze stolicą to PKP, bo L-13 jeździ rzadko i tylko do Piaseczna. Logika wskazuje, że L-19 powinien być skojarzony przede wszystkim z rozkładem jazdy PKP. No ale w naszej gminie to wcale nie jest takie oczywiste. Od ponad miesiąca obserwuję codzienne scenki jak pociąg wjeżdża ok. 16.00 na peron, a zrozpaczony tłum podróżnych widzi zamykające się drzwi L-19, który ma w rozkładzie odjazd 15.57. Niektórzy nawet próbują gonić autobus, ale gdzie tam, kierowca jest nieugięty, przecież jak wiezie powietrze to mniej paliwa spali. Pociągiem o 16.00 wraca sporo młodzieży ze szkół, także z pracy, nie trzeba mieć zbyt bujnej wyobraźni, by "usłyszeć" co myślą o włodarzach gminy. Sygnalizowałem o tej sprawie, odpowiedziano mi, że zbierane są opinie i będzie korekta. Zgoda, całości trzeba się przyjrzeć z dystansu, ale tak ewidentna sprawa powinna być skorygowana od zaraz, to chyba nie wymaga skomplikowanej ścieżki legislacyjnej. W mojej ocenie jest to skandal, a może nawet wyczerpuje znamiona sabotażu, bo przecież takie ustawienie autobusu przed pociągiem powoduje, że jeździ on pusty i za chwilę zostanie zlikwidowany! Ktoś przecież w gminie odpowiada imiennie za ułożenie rozkładu jazdy i powinien ponieść stosowne konsekwencje. Nie wiem jak jest z pozostałymi kursami, bo nie mam czasu zająć się tym szczegółowo, ale dziś około 9.00 przejechał przy Grześku PKS w stronę Uwielin, a po 10 minutach nasz L-19 w tę samą stronę (oczywiście pusty). Ręce opadają jak się na to patrzy - dobra idea, kupę wydanych pieniędzy i taka klapa! Czy leci z nami pilot?
#47 | Soltys dnia maj 22 2012 22:30:32
Raptus po ostatnim "sprzataniu" stracilam wene tworcza do pisania na forum. Rozmowy w gminie tez do niczego nie prowadza - ostatnia dzis. A mialo byc tak pieknie!
#48 | mycha dnia maj 25 2012 15:29:57
L-19 powinien jeździć nie tylko do Piaseczna ale także do Warszawy, jak kiedyś Roj-Bus. Nie ma żadnego problemu żeby jechał przez Piaseczno ale jednak do Warszawy, bo tam dużo więcej osób pracuje/uczy się/załatwia sprawy. Trasa do Piaseczna to tylko połowiczne rozwiązanie problemu.
#49 | Soltys dnia maj 27 2012 11:45:04
chyba musze troche rozwinac swoja mysl!
rozmowy w gminie do niczego nie prowadza bo wszystko rozbija sie o mur kretynskich ogolnopanstwowych przepisow! Shock do przeprowadzenia najdrobniejszej sprawy potrzebne morze papierkow i ustalen! gmina jako taka malo co moze zalatwic - a generalnie na nic nie ma pieniedzy Frown zalatwienie czegokolwiek w powiecie graniczy z cudem Angry wszystkie nasze pisma do powiatu mozna adresowac na przyslowiowy Berdyczow - efekt ten sam!
ale sie nie poddajemy! Smile
#50 | Jingizu dnia luty 08 2013 22:51:24
W związku z dużymi opadami śniegu powstaje problem gdzie go składować. Wydaje się, że rowy odwadniające nie są jednak do tego najlepszym miejscem. Efektem usypania góry śniegu w rowie będzie ograniczenie przepływu na długie tygodnie po ustąpieniu pokrywy śnieżnej. A co to oznacza wiedzą wszyscy podtapiani. Taka sytuacja ma miejsce u zbiegu ulic Sadowa i Główna.

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.
Wygenerowano w sekund: 0.11
8,547,257 unikalne wizyty