Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

24-09-2019 14:57
Zaginęła koteczka Kościelna/Cyprysow
a, więcej w ogłoszeniu

24-09-2019 11:22
Wypowiadał się na ten temat radny Tomasz Raczek oraz wójt Dąbek na ostatnim zebraniu wiejskim w Gabryelinie, że teraz rury pójdą w stronę Uwielin ale środków oczywiście gminnych nie ma.

24-09-2019 09:11
Rabena, skąd wiesz że budowa kanalizacji nie będzie kontynuowana?

23-09-2019 15:15
Airborne, bo nie będzie kontynuowana. A spółka ma sobie te środki pozyskać sama na wolnym rynku.

20-09-2019 16:40
W GPWK nie wiedzą kiedy będzie kontynuowana budowa kanalizacji w Ustanowie, a co gorsza to nie mają jeszcze środków finansowych na ten cel !!!

Zobacz temat

Drukuj temat
Wstępny projekt kanalizacji Ustanowa
goralikus
Drodzy forumowicze!
Dzisiaj odbyło się zebranie w budynku gm. Prażmów. Jednym z punktów obrad była prezentacja Pana Prezesa Oczyszczalni Ścieków z Piaseczna. Mamy ogromną szansę aby skanalizować Ustanów, są wielkie szanse na ten proces. Wszystko leży w rękach radnych, są bowiem tacy którym ten pomysł się nie podoba. Jak się dowiedziałem powodem jest to, iż to Ustanów i ewentualnie Łoś maja szansę jako pierwsze mieć taki system założony. Jest niezmiernie ważne aby popierać Panią Sołtys Ustanowa we wszelkich działaniach jakie podejmuje aby do tego skanalizowania doszło. Oczyszczalnia z Piaseczna chce przeznaczyć 20 000 000 zł na ten cel, my jako mieszkańcy ponieślibyśmy koszty groszowe tzn, 150 zł od metra podłączenia się. Jeżeli linie będą przebiegać wzdłuż naszych ulic więc łatwo policzyć jaki to koszt. za 10 metrów od ulicy do domu będzie 1500zł - ile kosztuje was wywóz szamb ? Liczmy i wyciągajmy wnioski. Ponadto woda którą mamy dostarczaną do naszych domów staniałaby o 1 zł za metr sześcienny. Same korzyści i koniec fekalii na ogródkach podczas wiosennych podtopień czy burzowych okresów, gdyż większość z nas nie ma dobrej melioracji wokół posesji. Pani Sołtys udostępniła mi wstępna mapę kanalizacji terenu jaką przedłożył Prezes oczyszczalni z Piaseczna. Zamieszczam mapkę i zachęcam do dyskusji. Proszę zaś aby więcej robić niż gadać. Dzisiaj była rada gminy byłem jako jedyny z żoną i Pani Sołtys oraz radny z naszej miejscowości- to źle bardzo źle. My płacimy podatki i my mamy prawo do wypowiedzenia się. Zachęcam zatem do poparcia całego przedsięwzięcia. Wkrótce planujemy sporządzić listę z podpisami wszystkich mieszkańców, którzy jak myślę jednogłośnie podpiszą się pod petycją by ta kanalizacja została wykonana. Pozdrawiam Tomasz Raczek

Jeśli ktoś chce mapę w dużej rozdzielczości proszę o maila - wyślę.
goralikus dodał/a następującą grafikę:
dsc_3107.jpg

Edytowane przez goralikus dnia 19-05-2011 20:30

www.fotografpiaseczno.com
11szek
Tak bedzie do konca kadencji tego wojta dlatego ze nie podsumowal poprzedniej dzialalnosci Gminy i ciaglebeda rozrabiac poprzednicy co \stracili stanowiska i profity.Moze zaczniemy sami wytykac bledy poprzedniej wladzy ktorych nie mozna naprawic glownie z braku srodkow.

goralikus
Drogi Panie 11szek uważam, że przede wszystkim trzeba być na wszelkich spotkaniach w gminie, które nas dotyczą, wtedy możemy walczyć. Pisemnie i telefonicznie nie da się zbyt wiele osiągnąć. Dzisiaj miało byc więcej osób ale jakoś dziwnie nie dotarły - i co w takiej sytuacji. Mieszkańcy zapewniają ze będą a później klapa.

Adrian
.
http://ustanow.pl...C_3107.jpg
.
Edytowane przez karol dnia 05-07-2011 15:58
USTANÓW Smile

www.ustanow.pl
Soltys
Nareszcie ktos mnie wyprzedzil w pisaniu!

goralikus - male sprostowanie!
To nie jest MAPKA - tylko, jak zaznaczyl Prezes, rodzaj symulacji zrobiony odrecznie. Dla mnie laika jest calkiem wystarczajaca Smile Mapka musialaby byc dokladnie opracowana - dalej nie bede sie madrzyc bo sie nie znam Smile
Cena wody zmienila sie w Piasecznie - u nas cene ustala Rada Gminy.
No i potwierdzam - jak mieszkancy sie nie uaktywnia to nic nie bedziemy mieli!
Pisanie na forum to stanowczo za malo.
A juz pisanie o jakims rozliczaniu, wytykaniu bledow poprzednikow itp uwazam za strzelanie sobie w kolano!
Nie wnosi to nic do naszych potrzeb - za to robi niezdrowa atmosfere!
kolejny raz pisze PRZESTANMY ZYC PRZESZLOSCIA
myslmy o tym co zrobic aby nam - mieszkancom zylo sie lepiej!

No i szczerze mowiac to nie do konca sie dziwie radnym, ktorzy krzywym okiem patrza na Ustanow! Mamy najwiecej mieszkancow, najwiecej dobrych drog, najwiekszy fundusz solecki, najwieksze sklepy i ciagle sie mowi o Ustanowie!
Ale czy to nasza wina, ze tak jest? Frown Nic nie jestesmy winni, ze nasza miejscowosc lezy tusz za Zalesiem i czesto jestesmy kojarzeni z Zalesiem a nie Prazmowem! Tak samo nie jestesmy winni, ze kanalizacja dotarla do Zalesia i skonczyla sie na naszej granicy - wiec skanalizowanie Ustanowa nie jest problemem. Pewnie dotyczy to rowniez Jeziorka i Krupiej Wolki.
Wg symulacji Pana Prezesa skanalizowanie Ustanowa kosztowaloby mniej wiecej tyle ile wynosi nasz roczny budzet! Shock
No i nie byloby problemu oczyszczalni!

Ciekawa jestem czy uaktywni sie Liga Ochrony Przyrody, ktora tak aktywnie dzialala w sprawie oczyszczalni sciekow?
Majac takie mozliwosci w mediach - poruszyli wtedy przyslowiowe niebo i ziemie - mogliby nam pomoc w "przepchnieciu" tej inwestycji Smile

JOLANTA ZADWORNA

goralikus
Pani Jolanto dziękuje za sprostowanie moich niedociągnięć we wpisie. Zdzisiaj byłem u Pani aby dostarczyć dużą mape i małe kopie które przygotowałem na tablice ogłoszeń, nie zastałem jednak Pani w domu - pozdrawiam.

ant100
Liga ochrony Przyrody była zawsze za kanalizacją gminy, protestowaliśmy tylko przeciwko lokalizacji potencjalnej oczyszczalni w krajobrazowym parku. Koncepcje kanalizacji, które nie przewidują tej opcji, mogą liczyć na nasze jednoznaczne poparcie niestety bardzo skromne, chociaż jak widzę zdecydowanie przeceniane. Zaprezentowany pomysł to jednak dopiero wstępny zarys rozwiązania, wymagający pilnego uzupełnienia w racjonalne i wymierne wskaźniki. Wydaje się, że możliwa batalia rozegra się na płaszczyźnie ekonomicznej a nie jak wcześniej, ekologicznej i społecznej.
Mamy też nadzieję, że rzetelne analizy i dyskusje będą odbywać się w racjonalnej i obiektywnej atmosferze a nie w sposób charakterystyczny dla „polskiego piekiełka” ale w tej akurat materii jestem sceptyczny.
Spóźnione gratulacje dla pani Sołtys pozytywnie wyróżniającej się na tle niektórych innych „wybrańców” naszej gminy.

mpietrus
Wspaniała wiadomość!!! Ale w jaki sposób konkretnie możemy wspierać †ę koncepcję, żeby została zrealizowana?

barozi
Moje pierwsze pytanie: Jeśli inwestycja miałaby dojść do skutku, kiedy mogłoby nastąpić podłączenie.

Sprawa numer dwa. mam nadzieję, że ta mapka jest bardzo orientacyjna, bo wygląda jakby nie wszystkie ulice gminne miały mieć położoną kanalizację. Np. ulice kwiatowe, czy uliczki odchodzące od Granicznej.

Soltys
dokladniejsze info sa na stronie Prazmowa.

mapka jest BARDZO orientacyjna! Smile

wg. info Prezesa "na pierwszy ogien" mialby byc skanalizowany CALY Ustanow Smile
JOLANTA ZADWORNA

przemski
Pani Jolanto,
dwa pytania w sprawie kanalizacji według statusu na pocżatek lipca:

1. jak mieszkańcy mogą na tym etapie wspierać ideę podłączenia kanalizacji (o co Pani apelowała kilka postów wyżej)

2. po upoważnieniu wójta do rozmów z PWiK o jakim mniej więcej horyzoncie czasowym podłączenia "rury" możemy myślećbiorąc pod uwagę średniooptymistyczny wariant (oczywiście rozumiem że wszystko się jeszcze może wydarzyć ale zakładając że wszystko idzie z grubsza bez przeszkód i trzeba pozałatwiać zarówno sprawy formalne jak i fizycznie położyć "rurę"...) - myśli Pani że jesień przyszłego roku jest realistyczna???

przem

www.skitury.net
cebar
Witam,

Przylaczam sie do pytan PRZEMSKIEGO. Czy ktos moglby napisac jak cala procedura ma przebiegac i kiedy mniej wiecej sie rozstrzygnie co i jak w tej calej sprawie.

Podziekowania dla pani Soltys.

cebar

karol
Jeśli dojdzie do porozumienia to w ciągu 3 lat Ustanów, Jeziórko i Krupia Wólka będą skanalizowane. (1,5 roku zajmie przygotowanie projektu i kolejne 1,5 roku budowa sieci)

www.ustanow.pl
Soltys
Karol napisal to co nam mowiono na spotkaniach.
Wojt ma dopiero zaczac rozmowy wiec nie chcialabym "wychodzic przed orkiestre" i podawac terminy.
Wiadomo, ze zycie jest pelne niespodzianek - ale kazdy termin 3 lata, 5 lat jest lepszy niz zaden.
Mysle, ze termin jest najbardziej zalezny od naszych radnych. Jesli sprawy beda sie toczyc na zasadzie "nie bo nie" to moze troche potrwac.
Mieszkancy moga wspierac - mamy kilka pomyslow i niedlugo podamy do publicznej wiadomosci.
JOLANTA ZADWORNA

przemski
hm, 3 lata to sporo ale lepsza taka perspektywa ni "wieczne nigdy"
dzieki za informacje
czekam na wiesci z placu boju i pomysly ktore sprawe pomoga popchnac a moze nawet przyspieszyc
przemski

www.skitury.net
Soltys
Przemski - 3 lata to jak mgnienie oka Smile
Przynajmniej w moim wieku Wink
JOLANTA ZADWORNA

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.15
10,467,701 unikalne wizyty