Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

17-05-2019 22:35
Otrzymałam dziś odpowiedź z gminy iż kolejny etap kanalizacji odbędzie się wzdłuż dróg powiatowych

12-05-2019 17:33
Jak wcześniej było napisane... dla segregujących, to jest maksymalna dopuszczalna stawka. Nie może być więcej. Dołączam do gratulacji dla władz!

10-05-2019 04:54
I 67,22 za zmieszane. Shock

09-05-2019 22:17
Cudowna cena za odpady od 01.07. - 33.86 za osobę ... Serdeczne gratulacje dla władz naszej gminy ! Czy ktoś się orientuje dlaczego firma z Radomia nie startuje w przetargu ?

30-04-2019 13:28
Chyba baaaardzo powoli

Zobacz temat

Drukuj temat
Palenie ?mieci
Jingizu
Mieszkam na ulicy Sadowej i szczerze mówišc czasami zastanawiam się której pory roku bardziej nie lubię wiosny czy lata ? Wiosn? mój ogród tonie prze 3-4 miesi?ce w wodzie, a latem wdycham zróżnicowane zapachy palonych ?mieci sšsiadów. Okien czasem nie sposób otworzyć, a potworny smród budzi nas czasem w ?rodku nocy. Pomijam kwestię kosztów wywozu ?mieci, które w porównaniu do wywozu nieczystoœci płynnych sš ?miesznie małe. Pomijam również kwestię tego, że tym którzy pal? najwyra?niej nie ?mierdzi, bo najwyra?niej człowiek (niektórzy przynajmniej) do wszystkiego jest w stanie się przyzwyczaić. Ale absolutny brak zainteresowania ze strony władz gminy już mnie irytuje.. Czy naprawdę tak trudno byłoby przeprowadzić kontrolę umów wywozu nieczystoœci wła?cicieli posesji ? Próbowałem wzywać policję, ich bezradnoœć była po prostu żenuj?ca, bo nawet przyjechali.... Nie mam wygórowanych wymagań ale ta częœć Ustanowa niemal ustawicznie ?mierdzi...
lileo donosi

Jolanta_Zadworna
Nie wiem czy lepiej jak smierdza palone smieci - czy jak je znajdujemy w lesie?!
"Wspaniale" smierdza rowniez wylewane w tamtej okolicy szamba - tez "ekologicznie"!!
Czy Gmina ma podstawy prawne aby sprawdzac umowy?
A policja jest generalnie bezradna!

A smierdzi nie tylko ta czesc Ustanowa! I nie tylko Ustanow!

Sadowa tonie w wodzie bo nie ma jak zrobic rowu odwadniajacego! Ulica jest waska i nikt z wlascicieli posesji nie chce przesunac sie z ogrodzeniem aby bylo miejsce na row!

Jingizu
Każda forma ?mieci mi przeszkadza. Ale z tymi w lesie można próbować walczyć, choć przypomina to walkę z wiatrakami... Z tymi palonymi nie sposób, zatrzymuj? się dopiero w płucach moich i moich dzieci.
Jeœli chodzi o szamba to nie mogę nic dodać, wiele osób po prostu w sposób cudowny usuwa te płynne nieczystoœci ze swoich posesji... wieczorem pełne szambo a rano puste...
Ostatnia sprawa którš Seta poruszyła? wymaga pewnego sprostowania. Spo?ród osób których posesje przylegaj? do ulicy Sadowej, zaledwie jedna nie zgodziła sie na poprowadzenie odwodnienia w granicach swojego terenu. Niestety jest to punkt newralgiczny ponieważ jest to działka bezpo?rednio przylegaj?ca do ulicy Głównej. Pozostałe osoby zgodziły się na budowę odwodnienia, a w razie potrzeby nawet na przesunięcie ogrodzeń. Kładę nacisk na słowo "nawet" bo często sš to osoby niezamożne. Ostatecznie postanowiono zrobić przepust pod ulic? Sadow? i przerzucić rów odwadniaj?cy na druga stronę ulicy dzięki czemu można było inwestycję teoretycznie zrealizować. Odwodnienie miało powstać po bezpo?redniej interwencji mieszkańców u Pana Wójta. Wójt sie zgodził, przysłał na miejsce wła?ciciela firmy, który miał się zaj?c realizacj? tej inwestycji. Człowiek ten pojawił się nieco pó?niej jeszcze raz, podobno przeprowadzał pomiary, przy tym mnie już niestety nie było. I... to był koniec. Realizacje odłożono do czasu aż woda się zmiłuje nad mieszkańcami i wreszcie sama ust?pi... Woda się zmiłowała, a mieszkańcy Sadowej czekaj? aż Pan Wójt się zmiłuje i dotrzyma słowa.
lileo donosi

Jolanta_Zadworna
ten sam problem jest na Slowiczej - wiec mi sie uogolnilo.
Skoro juz bylo tak dobrze - to moze trzebaby wojtowi przypomniec o problemie?
Za chwile jesien i znowu problem wody!

Mirmil
Dobra, to gdzie konkretnie można zgłaszać trucicieli? Dziś na Granicznej pod lasem pyłomierz pokazywał ponad 600 cząsteczek PM 2,5. Norma to poniżej 25, a ja mam dwójkę dzieci, więc albo policja/straż gminna coś z tym zrobi, albo zorganizuję samosąd.

haukenn
Jako, że niestety nie ma u nas straży miejskiej (ani wiejskiej) ze zgłaszaniem jest kibel, bo za kontrolę przestrzegania przepisów o ochronie środowiska odpowiada marszałek województwa, starosta oraz wójt - więc trzeba zgłaszać do nich, najlepiej z jakimś materiałem dowodowym - bo raczej nie przyjadą w momencie zgłoszenia, gdy śmierdzi, pyłomierz pokazuje przekroczenie norm i najłatwiej sprawę udowodnić. Jeśli nie zareagują to zostaje złożenie doniesienia do prokuratury, bo wg prawa reagować muszą.

Czyli ogólnie rzecz biorąc - powodzenia w próbach załatwienia sprawy "z urzędu"... Smile

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.04
9,740,195 unikalne wizyty