Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-05-2020 20:46
Szanowni Mieszkańcy proszę o głosy dla sołectwa Ławki gm. PRAŻMÓW. DZIECIAKI walczą o plac zabaw https://podworko.n
ivea.pl/2020/lokal
izacja/204-lawki?f
bclid=IwAR0NJlNb1i
3mWR_YgZ4xqfITPdVg
YbCgHu9C8T0ic

22-05-2020 10:49
Szanowni Mieszkańcy w najbliższych dniach na terenie Naszego sołectwa pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego chcą wymieniać liczniki w Państwa domach. Bardzo proszę o umożliwienie im wykonania tej cz

21-04-2020 19:48
Szanowni Państwo. W związku z pytaniami dotyczącymi swiatlowodu w naszej Gminie wyjaśniam. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z operatorem. Obecnie w ramach programu Polska Cyfrowa do końca roku Orange p

14-04-2020 16:27
#SołectwoUstanów Szanowni Państwo Informuję, że Gmina Prażmów posiada maseczki wielorazowego użytku, które sukcesywnie rozdawane będą mieszkańcom. W pierwszej kolejności maseczki przeznaczo

31-03-2020 17:58
10.05.2020 zostajemy w domu

Zobacz temat

Drukuj temat
Komunikacja z urzędem gminy
inbloom
Kontynuacja tematu z czatu, m.in. odnośnie gospodarki odpadami
Mam coraz gorsze zdanie na temat kontaktów z UG. Pytanie pracowników o cokolwiek jest bez sensu bo mówią jedno a okazuje się co innego. Otrzymałam w sierpniu informacje, że mogę skumulować worki na BIO przez parę miesięcy i np. w listopadzie wystawić je wszystkie za jednym razem. Sąsiad w październiku dowiedział się, że takiej możliwości nie ma. To jaka jest prawda? Napisałam w tej sprawie wniosek o informację publiczną, do dziś nie mam odpowiedzi a minęły co najmniej dwa miesiące. Żadnej informacji na stronie gminy nie ma choć Pani z UG zapewniała mnie, że wiele osób o to pyta i że dadzą komunikat w tej sprawie.
Kolejna sprawa to: 30.10 pojawiła się na stronie UG informacja o zgłaszaniu do UG deklaracji o posiadaniu kompostownika. Termin złożenia deklaracji już do 31.10 - doskonały termin, przeciez nikt z nas nie pracuje i każdy codziennie zagląda na www UG. Poza tym nie wiem jak to jest bo z innych miejsc biegną wieści, że jak ktoś ma kompostownik to będzie płacił mniej za wywóz, a jak nie ma to będzie płacił pełna stawkę ale odbior BIO nie będzie limitowany. Tej informacji o braku limitów na www UG nie ma i szczerze mówiąc zgubiłam się i nie rozumiem. Bo skoro tak ma być to czemu to nie zostało w komunikacie UG napisane? Ja mam kompostownik ale chce płacić 100% i nie mieć problemów z ilością trawy i liści. Więc po co składałam deklarację o kompostowniku? Nie wiem po co ale wiem dlaczego: bo nie miałam pełnej informacji.
I sprawa wrzucania odpadów BIO do zmieszanych. Rozumiem Marta_W, że w UG pracownik zapytany udzielił takiej informacji. Ale jak pisałam wyżej, dla mnie taka informacja nie jest w żaden sposób wiążąca.
Komunikacja w tej Gminie delikatnie mówiąc kuleje. Jestem tym zniesmaczona i zawiedziona. Nic się przez lata nie zmienia na lepsze. Nie podoba mi się, że brak jest jasnych i sensownych informacji. Wszystko odbywa się na zasadzie "jakoś to będzie". A my mamy XXI wiek i powinniśmy iść z duchem czasu. A w Prażmowie czas się zatrzymał. Mam wrażenie, że nikogo nie interesują mieszkańcy i to, że należy im się podstawowa wiedza. To nie jest Everest wiedzy urzędniczej, to są podstawy. To powinno być minimum, które nam, mieszkańcom, się należy. I nie po to byśmy mieli na czym ostrzyć sobie zęby ale po to byśmy mogli normalnie funkcjonować i segregować odpady, czego sobie i Wam życzę
inbloom i reszta ferajny Grin

Rabena
Witam i ja się podzielę. Ogólnie wszelkie dyskusje odbywają się na FB, z tym ze również na oficjalnym i nieoficjalnym fanpage gminy nie ma nic na ten temat. Jedyne co, to czekamy na przetarg i się dopiero okaże.
Czyli stąd wynika cała niewiedza pracowników, bo nie mają również informacji. Bio wrzucam do kompostownika.

Ja kompostuję od początku jak mieszkam, jednak kiedy zielone nie były limitowane i tak za to płaciłam, to stwierdziłam że zmniejszam produkcję i oddaję zielone. Lenistwo nie popłaciło i nie miałam potem odpowiednio dużo kompostu na uprawy Wink

Wracając do tematu kontakt i wogóle komunikacja, strona gminy, BIP to porażka. Mimo próśb i monitów nic się nie zmienia. Wiadomo tylko że wójt ciągle coś robi dla mieszkańców Shock Jednak jedyne co się pojawiło na stronie gminy to informacja szkalująca mieszkankę gminy. Nigdy nie spotkałam się z czymś takim ze strony innych gmin by na stronie publicznie grożono sądem mieszkańcom. To ewenement i radni gminy powinni interweniować w tej sprawie.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.09
11,647,324 unikalne wizyty