Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA


Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

11-12-2019 23:36
‼️Uwaga‼️ Mieszkańcy ul. KOŚCIELNEJ I PRZYLEGLE w piątek 13ego od 9 do 14 nastąpi zamknięcie ul. KOŚCIELNEJ z powodu wymiany przepustow. Przepraszamy za utrudnienia

04-11-2019 15:56
Przenoszę temat na forum. Tu za mało miejsca

04-11-2019 12:16
Zapytałam pracownika gminy

04-11-2019 09:46
Marta_W, skąd powzięłaś taką informację? Chciałabym się zapoznać z tymi wytycznymi

03-11-2019 22:18
Do zmieszanych

Zobacz temat

 Drukuj temat
kanalizacja/rachunki
KRUK
Dzień dobry,
wysłałem pytanie do Wód Polskich, co jest przyczyną braku taryfy i dlaczego nie możemy płacić za kanalizację. Poniżej odpowiedź.

"Dzień dobry
Uprzejmie informuję, że Gminne Przedsiębiorstwo Wodociągowo-Kanalizacyjne złożyło wniosek o zatwierdzenie taryfy (dla proponowanych cen i stawek opłat), w związku z podjęciem nowego rodzaju działalności gospodarczej w zakresie zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie gminy Prażmów, zgodnie z art. 24i. Ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu
w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. 2018, poz. 1152, ze zm.).

Organ regulacyjny w dniu 06 czerwca 2019 r. ze względu na nieprawidłowości prognozowanych kosztów wpływających na ceny i stawki opłat, wydał decyzję odmawiającą zatwierdzenia taryfy i nałożył obowiązek poprawienia elementów wniosku wskazanych w przedmiotowej decyzji.
Do czasu zatwierdzenia taryfy w drodze decyzji dla prowadzonej działalności zbiorowego odprowadzania ścieków oraz nadaniu jej klauzuli ostateczności i opublikowaniu na stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej, nie ma podstaw do świadczenia uslug i ich rozliczania. Zgodnie z art. 24i. ust. 7 ww. ustawy, taryfa z zatwierdzonymi cenami i stawkami opłat, wchodzi w życie po upływie 7 dni od dnia ogłoszenia. Zatem rozliczenie następuje od dnia wejścia w życie nowej taryfy według cen i stawek w niej obowiązujących.
Trudno stwierdzić, czy w ciągu miesiąca sprawa zostanie rozstrzygnięta, w ww. decyzji wydanej 06 czerwca 2019 r., organ regulacyjny nałożył obowiązek przedłożenia poprawionego wniosku taryfowego w terminie 14 dni, od dnia otrzymania decyzji, przedsiębiorstwo jednak może wystąpić z wnioskiem na przedłużenie powyższego terminu ze względu na skomplikowany charakter sprawy.

z poważaniem
Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie
Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Warszawie
ul. Zarzecze 13B, 03-194 Warszawa"
Paweł Strąbski
 
dlugowski
Bardzo ciekawe.
Wygląda na to, że za ścieki odprowadzone do kanalizacji od dnia podłączenia posesji do kanalizacji do dnia zatwierdzenia taryfy w drodze decyzji nie będzie można wystawić rachunków mieszkańcom - a więc usługa gratis?
A może decyzja zatwierdzająca taryfę będzie działała wstecz.
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.08
10,863,050 unikalne wizyty