Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

13-06-2019 09:49
Raptus, radny Raczek pisał interpelacje w tej sprawie

12-06-2019 22:44
Proszę zapytać o Dworcową w stronę Kolejowej w Ustanowie. Kolej wyasfaltowała pół drogi a Gmina miała dociągnąć asfalt do drugiego przejazdu. Mija pół roku i cisza!

11-06-2019 12:48
My podłączyliśmy się do kanalizacji 5.12.18, minęło pół roku i też na pytanie kiedy dostaniemy rachunek pada odpowiedź nie wiadomo Frown

11-06-2019 09:52
W piątek sesja Rady Gminy, zapytam. Gdyby Państwo mieli jeszcze jakieś pytania na sesję zapraszam do kontaktu

11-06-2019 09:47
Zapytałem Kierownika wodociągów kiedy dostanę rachunek za kanalizację? Dowiedziałem się tylko, że "musi Pan oszczędzać na rachunek" - nie będę tego komentował. Ciepłego dnia, Paweł Strąbski

Zobacz temat

Drukuj temat
Fundusz Solecki 2019
Jolanta_Zadworna
Pani Sołtys!
Na zwołanym, w ekspresowym tempie, zebraniu mieszkańców przegłosowaliśmy zmianę przeznaczenia 10 000 zł.
Bardzo proszę o informację dla mieszkańców:

- z którego zaplanowanego wydatku zostały te pieniądze wzięte
- czemu ta zmiana miała służyć
- jak to aktualnie wygląda
- co dalej będzie z 10 000 zł

goralikus
Szanowni Państwo.
Właśnie otrzymałem wiadomość od Pana Wójta, że nasz wniosek o dofinansowanie wiat przystankowych z programu MIAS, gmina musi odrzucić bo mamy niekompletne dokumenty. Wiaty miały powstać z myślą o bezpieczeństwie dzieci w drodze do szkoły oraz Seniorów, którzy bardzo często korzystają z komunikacji. Nikt nas z Gminy i osób odpowiedzialnych za konkursy nie poinformował o tym, że przesunięcie w budżecie Sołeckim musi być przegłosowane przez radę Gminy. Pani Sołtys Marta Wencławiak zwołała zebranie Rady Sołeckiej aby w budżecie Sołeckim przesunąć 10 000 zł na ten cel i tym sposobem otrzymać równowartość naszego wkładu z programu MIAS. Nasz wniosek został złożony jako trzeci na 5 możliwych jakie mogą wypłynąć z gminy w staraniu się o granty z programu. Na moją prośbę do pana Wójta aby zwołać nadzwyczajne sesje Rady Gminy i przegłosować to przesunięcie, otrzymałem informację że nie ma takiej możliwości i mogę ewentualnie złożyć pismo z prośbą o zwołanie sesji Rady Gminy, do przewodniczącej Pani Błaszczak. Wynika z tego że wszystkie Sołectwa z Nasza Gmina Nasz Powiat wejdą z wnioskami, a nasz spada na 6 miejsce. Uważam, że Gmina jest opieszała w informowaniu Sołectw o konkursach, pracownicy odpowiedzialni za te kwestie nie wywiązują się odpowiednio z tego aby wszyscy mieli równe szanse. Pomimo naszych starań jesteśmy zrzucani na boczny tor. Chcę aby Państwo wiedzieli jak wygląda sytuacja i jak jest traktowany Ustanów.
Jest to niesprawiedliwe i nieuczciwe.
#gminaprazmow #solectwoustanow #radnytomaszraczek #radnamartawenclawiak #MIAS

www.fotografpiaseczno.com
Jolanta_Zadworna
Panie Tomku dziękuję za odpowiedź. Gdyby mógł Pan dopisać, czemu dokumenty okazały się niekompletne to byłabym wdzięczna. Na zebraniu ze słów P. Sołtys wynikało, że sprawa jest prosta, obgadana i do załatwienia.
Czy mam rozumieć, że inne sołectwa załatwiły tą sprawę bez problemów?

Prosiłabym również P. Sołtys o odpowiedź na moje powyższe pytania.

Marta_W
Szanowni Mieszkańcy, w dniu 6 kwietnia zwołałam ekspresowe zebranie w sprawie Funduszu Sołeckiego 2019 w związku z programem MIAS 2019 (MAZOWIECKI INSTRUMENT AKTYWIZACJI SOŁECTW). Chciałam aby w Ustanowie powstały wiaty przystankowe przy ul. PARKOWEJ. Uwazam, że jest to szalenie ważne. Dzieci stoją w deszczu i na wietrze pod gołym niebem, nie mają gdzie usiąść, podróżujący autobusem L również. W dniu 4 kwietnia byłam w gminie dowiedzieć się o szczegółach projektu. Dostałam informację, że muszę zabezpieczyć w funduszu sołeckim 10 tys aby w sumie mieć 20 na te inwestycje. W poniedziałek po zebraniu zawiozlam p. PAPROCKIEJ potrzebne dokumenty. Po dwóch godzinach okazało się, że wniosek nie zdarzy być przedstawiony na sesji Rady Gminy i nasz udział w programie MIAS nie jest możliwy. Na dzień dzisiejszy z 18 tysięcy przeznaczonych m. in na ogrodzenie działki Sołeckiej, której jeszcze formalnie nie mamy zostało przeznaczone 10 tys na wiaty przystankowe na ul. Parkowej.

Jolanta_Zadworna
Dziękuję za odpowiedź.
Z tego co wiem to sesja była 5 kwietnia - pewnie inne sołectwa wszystko załatwiły wcześniej.

Chciałabym jednak poprosić Panią o sprawdzenie, czy pieniądze z Funduszu Sołeckiego, przeznaczone na ten program, mogą być przez Panią przeznaczone na cokolwiek innego.
Zebranie mieszkańców 6 kwietnia przegłosowało zmianę FS na Program MIAS.

Marta_W
Inne sołectwa miały we wrześniu przeznaczone pieniądze na to zadanie. Glosowanie było na przesunięcie środków 10 tys z ogrodzenia na wiaty. MIAS było uzasadnieniem. Przewodniczący Rady Sołeckiej p. Zegadlo mówi, iż wszystko jest zgodnie z prawem. Fundusz Sołecki możemy jak Pani wie zmieniać aż do września jeśli będzie taka potrzeba na następnym zebraniu wrócimy do stanu pierwotnego. W tym momencie nie mamy jeszcze działki i nie możemy nic na niej robić. Pozdrawiam

Marta_W
A dlaczego w tamtym roku nam się nie udało? Dobrzenica w tamtym roku wystartowała

goralikus
Właśnie Pani Jolanto Zadworna ile Pani jako Sołtys pozyskała w czasie swojej dlugieeeej kadencji środków Unijnych. Mam jeszcze pytanie kto jest właścicielem tej strony. Widziałem, ze z naszego budżetu byla zakupiona domena Ustanow.pl czy ktoś ja odkupił i sa na to dokumenty?

karol
Właścicielem domeny jestem ja, kupiłem ją w 2006 roku i do tej pory za nią płacę, więc nie wiem skąd takie informacje???

www.ustanow.pl
goralikus
Dziękuję za odpowiedź Karol.

Jolanta_Zadworna
Przeczytałam dokładnie Państwa "wyjaśnienia" i jakoś nie do końca rozumiem. Zamiast krótko i wyraźnie napisać jak i co było, wypisują pastwo elaboraty, robią osobiste przytyki ale odpowiedzi na pytania brak.

Pani Sołtys. Zadzwoniła Pani do mnie prosząc abym koniecznie przyszła, bo jest okazja zdobycia pieniędzy. Okazja doskonała, więc jako jedna z bardzo nielicznych, przyszłam i podpisałam się pod zmianą przeznaczenia pieniędzy z FS. Czy to aż takie dziwne, że interesuje mnie dalszy ciąg sprawy?
Czy to jest tajemnica dlaczego przyjęcie wniosku nie było możliwe?
A wystarczyło krotko odpowiedzieć
- 10 000 zł miało być na .....
- nie udało się bo .......
- pieniądze mogą być na wiaty bo tak potwierdziła P. Skarbnik
Nie byłoby niepotrzebnej dyskusji.

Gwoli ścisłości to:
od 20.03.2014r. można korygować FS w danym roku budżetowym do końca października tego roku (wcześniej źle zaplanowane wydatki z FS wracały do budżetu Gminy)
wniosek FS na kolejny rok musi być złożony do końca września roku poprzedzającego

Proszę Państwa, aby pozyskać jakieś fundusze to muszą być spełnione określone warunki.
1. te fundusze muszą być dostępne - kiedyś ich nie było
2. trzeba się o nich dowiedzieć - takie informacje do mnie nie docierały
3. trzeba mieć co za te fundusze zrobić
4. ktoś musi się tym zająć
Wydaje mi się, że już Państwo trochę wiedzą na ten temat. Frown
Działanie będąc w tzw. opozycji jest bardzo trudne. Też mieliśmy ten problem.

Panie Radny! Cieszę się, że zapoznał się Pan z sołeckimi dokumentami, które przekazałam P. Sołtys. Jeśli ma Pan jakieś wątpliwości i pytania w związku z nimi, proponuję pytać osobę, która się pod tymi papierami podpisywała. Tak będzie najłatwiej wszystko wyjaśnić. Przez ostatnie kilka lat korespondencję z Gminą prowadziłam głównie mailowo - też jest do wglądu.

Powtórzę jeszcze raz to, co mówiłam na wyborach sołtysa i co pisałam w podsumowaniu działalności:
macie Państwo wspaniały czas do działania i wielkie możliwości, takie jakich my nie mieliśmy. Świat się zmienił, internet "szaleje", wszystko stało się proste i dostępne. W końcu, po tylu latach, będzie sołecka działka Smile
Życzę Państwu szczerze jak najlepiej - bo to jest również najlepiej dla mnie, mojej rodziny i całego Ustanowa.

I przypominam, informacja to podstawa każdej działalności.
Brak informacji rodzi zupełnie nikomu niepotrzebne niedomówienia.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
9,877,751 unikalne wizyty