Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA


Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

17-05-2019 22:35
Otrzymałam dziś odpowiedź z gminy iż kolejny etap kanalizacji odbędzie się wzdłuż dróg powiatowych

12-05-2019 17:33
Jak wcześniej było napisane... dla segregujących, to jest maksymalna dopuszczalna stawka. Nie może być więcej. Dołączam do gratulacji dla władz!

10-05-2019 04:54
I 67,22 za zmieszane. Shock

09-05-2019 22:17
Cudowna cena za odpady od 01.07. - 33.86 za osobę ... Serdeczne gratulacje dla władz naszej gminy ! Czy ktoś się orientuje dlaczego firma z Radomia nie startuje w przetargu ?

30-04-2019 13:28
Chyba baaaardzo powoli

Zobacz temat

 Drukuj temat
Powiat
Pruszczyk
Jako radny powiatu piaseczyńskiego uczestniczę w pracach Komisji Budżetu i Finansów oraz  Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Szczególnie prace w tej pierwszej komisji, w okresie opiniowania projektu budżetu przedstawionego przez zarząd powiatu na rok 2019 r. wydają się być teraz kluczowe. Pragnę podzielić się z Państwem refleksją na ten temat.

Zarząd przedstawił projekt budżetu z wydatkami na poziomie 256 382 527 zł., w którym 31 847 495 zł. planuje przeznaczyć na inwestycje. W 27 zadaniach inwestycyjnych (rozpoczętych lub kontynuowanych) tylko jedno dotyczy gminy Prażmów i opiewa na 100 000 zł (co stanowi 0,3% wszystkich wydatków inwestycyjnych). Ma to być położenie nakładki asfaltowej w ramach przebudowy drogi powiatowej Jeziórko-Krupia Wólka-Łoś. Niewiele lepsza sytuacja, jeśli chodzi o planowane wydatki inwestycyjne powiatu dotyczy gmin: Tarczyn i Lesznowola. Popierając wniosek radnego Sylwestra Puchały, wsparci przez koleżanki i kolegów klubowych („Prawo i Sprawiedliwość”, „Nasza Gmina, Nasz Powiat”) wnioskowaliśmy o zwiększenie kwoty inwestycji drogowych na terenie gminy Prażmów do 1 miliona złotych – jako przesunięcie z wydatków z Administracji Publicznej. Na tę chwilę jednak nasza propozycja została negatywnie przegłosowana na komisji finansów.

Do sesji budżetowej są prawie 2 tygodnie. Mam nadzieję, że do tego czasu zarówno nowa rada jak i zarząd zauważą, że nasz powiat nie kończy się na gminach Piaseczno i Konstancin-Jeziorna, a mieszkańcy pozostałych gmin są także pełnoprawnymi mieszkańcami powiatu piaseczyńskiego.

Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Soltys
Za kadencji Pana Pruszczyka też nie było u nas najlepiej. Ciekawe jak to jest i dlaczego? Zmieniają się wójtowie, zmienia się starosta a Gm. Prażmów ciągle jak ubogi krewny!
JOLANTA ZADWORNA
 
Pruszczyk
Na sesji powiatu piaseczyńskiego w dniu 24 stycznia złożyłem dwie interpelacje. Pierwsza dotyczy braku odśnieżania chodników powiatowych przez służby starostwa. Druga interpelacja zaś dotyczy zaangażowania powiatu w realizację zadań wspierających systemowo rodziny, w tym rodziny wielodzietne. Zachęcam do zapoznania się z nimi:
https://m.faceboo...1801744513

Gdy otrzymam od starosty odpowiedzi, poinformuję o nich Państwa.
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Pruszczyk
Na wspólnym posiedzeniu Komisji Strategii Gospodarczej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz Komisji Budżetu i Finansów zapoznaliśmy się z projektem budowy południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7.

Gdyby ktoś z Państwa chciał zapoznać się ze szczegółami, wykonawca przygotował stronę internetową dedykowaną całej inwestycji:
www.s7warszawa-gr...

Zapraszam do skorzystania.
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Pruszczyk
Na najbliższej sesji Powiatu Piaseczyńskiego, tj. w czwartek 28 lutego br. w projekcie zmian w budżecie powiatu będziemy procesować m.in. zwiększenie wydatków inwestycyjnych na terenie Gminy Prażmów w 2019 r. o kwotę 0,5 mln złotych. Będzie to zwiększenie środków na rozpoczęte już zadanie: Przebudowa drogi powiatowej: Jeziórko - Krupia Wólka - Łoś.
Zamiast więc wcześniejszej tragicznie niskiej kwoty 100 000 zł byłoby 600 000 zł.

Poprawka została zaopiniowana jednogłośnie pozytywnie na posiedzeniu komisji budżetu i finansów. Ufam więc, że w czwartek poprzez głosowanie potwierdzimy tę pozytywną dla Prażmowa zmianę.

Jestem głęboko przekonany, że "znalezienie" tych pieniędzy przez zarząd powiatu było możliwe dzięki Państwa presji okazanej m.in. poprzez obecność na sesji budżetowej, a także naszej współpracy - radnych z terenu gminy - "ponad podziałami". Aktywne upominanie się "o swoje" i reagowanie na niesprawiedliwość ma sens . Brawo, Wy
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Pruszczyk
W trakcie sesji Powiatu Piaseczyńskiego w dniu 28 lutego br. w budżecie powiatu radni dokonali m.in. zwiększenia wydatków inwestycyjnych na terenie Gminy Prażmów w 2019 r. o kwotę 0,5 mln złotych. Zwiększono środki finansowe na rozpoczęte już zadanie: Przebudowa drogi powiatowej: Jeziórko - Krupia Wólka - Łoś z kwoty 100 000 zł na 600 000 zł
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Jolanta_Zadworna
Dziękuję za informację. Od zawsze wiadomo, że tylko wspólne działania mają sens i prowadzą do celu. Nie ma nic gorszego niż udowadnianie na siłę swojej jedynej racji.
Szkoda tylko, że nie jest to ten obiecywany wcześniej milionik, ale dobra psu i mucha! Wink
Gdyby było potrzebne wsparcie mieszkańców to mamy baner gotowy i czekamy na informację Grin
 
Pruszczyk
Harmonogram działań związanych z rekrutacją do szkół średnich w powiecie piaseczyńskim: http://www.piasec...-2019-2020
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.05
9,740,275 unikalne wizyty