Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

18-01-2019 13:07
Zgubiłem czerwony plecak i telefon Samsung Galaxy S9+ na trasie z dworca Zalesie Górne do Ustanowa. Jeśli ktoś znalazł proszę o kontakt. 604236868

14-01-2019 18:12
Ankieta Kolei Mazowieckich. Im więcej się nas wypowie tym lepiej https://www.mazowi
eckie.com.pl/pl/tw
oja-ocena-rozkladu
-jazdy-kolei-mazow
ieckich-0?fbclid=I
wAR3TO_eo3WCwakoB4
26T_Qc-VzKNbwbZ6k8
VUDX-68Gl

04-01-2019 19:02
A zwrot "Proszę czekać..." kojarzy mi się z serialem Zmiennicy, tytułowa piosenka Smile

04-01-2019 19:00
A pytanie to zadałem, poprzez stronę Gminy Prażmów. Minął miesiąc i zero odzewu.

04-01-2019 18:59
Informacja była: "w fazie końcowej". Może nie jest to jednoznaczne, ale po 3 miesiącach, chyba można spytać?

Zobacz temat

Drukuj temat
Powiat
Pruszczyk
Jako radny powiatu piaseczyńskiego uczestniczę w pracach Komisji Budżetu i Finansów oraz  Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Szczególnie prace w tej pierwszej komisji, w okresie opiniowania projektu budżetu przedstawionego przez zarząd powiatu na rok 2019 r. wydają się być teraz kluczowe. Pragnę podzielić się z Państwem refleksją na ten temat.

Zarząd przedstawił projekt budżetu z wydatkami na poziomie 256 382 527 zł., w którym 31 847 495 zł. planuje przeznaczyć na inwestycje. W 27 zadaniach inwestycyjnych (rozpoczętych lub kontynuowanych) tylko jedno dotyczy gminy Prażmów i opiewa na 100 000 zł (co stanowi 0,3% wszystkich wydatków inwestycyjnych). Ma to być położenie nakładki asfaltowej w ramach przebudowy drogi powiatowej Jeziórko-Krupia Wólka-Łoś. Niewiele lepsza sytuacja, jeśli chodzi o planowane wydatki inwestycyjne powiatu dotyczy gmin: Tarczyn i Lesznowola. Popierając wniosek radnego Sylwestra Puchały, wsparci przez koleżanki i kolegów klubowych („Prawo i Sprawiedliwość”, „Nasza Gmina, Nasz Powiat”) wnioskowaliśmy o zwiększenie kwoty inwestycji drogowych na terenie gminy Prażmów do 1 miliona złotych – jako przesunięcie z wydatków z Administracji Publicznej. Na tę chwilę jednak nasza propozycja została negatywnie przegłosowana na komisji finansów.

Do sesji budżetowej są prawie 2 tygodnie. Mam nadzieję, że do tego czasu zarówno nowa rada jak i zarząd zauważą, że nasz powiat nie kończy się na gminach Piaseczno i Konstancin-Jeziorna, a mieszkańcy pozostałych gmin są także pełnoprawnymi mieszkańcami powiatu piaseczyńskiego.

Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
Grzegorz Pruszczyk

Soltys
Za kadencji Pana Pruszczyka też nie było u nas najlepiej. Ciekawe jak to jest i dlaczego? Zmieniają się wójtowie, zmienia się starosta a Gm. Prażmów ciągle jak ubogi krewny!
JOLANTA ZADWORNA

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.08
9,254,703 unikalne wizyty