Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA


Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-05-2020 20:46
Szanowni Mieszkańcy proszę o głosy dla sołectwa Ławki gm. PRAŻMÓW. DZIECIAKI walczą o plac zabaw https://podworko.n
ivea.pl/2020/lokal
izacja/204-lawki?f
bclid=IwAR0NJlNb1i
3mWR_YgZ4xqfITPdVg
YbCgHu9C8T0ic

22-05-2020 10:49
Szanowni Mieszkańcy w najbliższych dniach na terenie Naszego sołectwa pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego chcą wymieniać liczniki w Państwa domach. Bardzo proszę o umożliwienie im wykonania tej cz

21-04-2020 19:48
Szanowni Państwo. W związku z pytaniami dotyczącymi swiatlowodu w naszej Gminie wyjaśniam. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z operatorem. Obecnie w ramach programu Polska Cyfrowa do końca roku Orange p

14-04-2020 16:27
#SołectwoUstanów Szanowni Państwo Informuję, że Gmina Prażmów posiada maseczki wielorazowego użytku, które sukcesywnie rozdawane będą mieszkańcom. W pierwszej kolejności maseczki przeznaczo

31-03-2020 17:58
10.05.2020 zostajemy w domu

Zobacz temat

 Drukuj temat
Powiat
Pruszczyk
Jako radny powiatu piaseczyńskiego uczestniczę w pracach Komisji Budżetu i Finansów oraz  Komisji Zdrowia, Opieki Społecznej, Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego. Szczególnie prace w tej pierwszej komisji, w okresie opiniowania projektu budżetu przedstawionego przez zarząd powiatu na rok 2019 r. wydają się być teraz kluczowe. Pragnę podzielić się z Państwem refleksją na ten temat.

Zarząd przedstawił projekt budżetu z wydatkami na poziomie 256 382 527 zł., w którym 31 847 495 zł. planuje przeznaczyć na inwestycje. W 27 zadaniach inwestycyjnych (rozpoczętych lub kontynuowanych) tylko jedno dotyczy gminy Prażmów i opiewa na 100 000 zł (co stanowi 0,3% wszystkich wydatków inwestycyjnych). Ma to być położenie nakładki asfaltowej w ramach przebudowy drogi powiatowej Jeziórko-Krupia Wólka-Łoś. Niewiele lepsza sytuacja, jeśli chodzi o planowane wydatki inwestycyjne powiatu dotyczy gmin: Tarczyn i Lesznowola. Popierając wniosek radnego Sylwestra Puchały, wsparci przez koleżanki i kolegów klubowych („Prawo i Sprawiedliwość”, „Nasza Gmina, Nasz Powiat”) wnioskowaliśmy o zwiększenie kwoty inwestycji drogowych na terenie gminy Prażmów do 1 miliona złotych – jako przesunięcie z wydatków z Administracji Publicznej. Na tę chwilę jednak nasza propozycja została negatywnie przegłosowana na komisji finansów.

Do sesji budżetowej są prawie 2 tygodnie. Mam nadzieję, że do tego czasu zarówno nowa rada jak i zarząd zauważą, że nasz powiat nie kończy się na gminach Piaseczno i Konstancin-Jeziorna, a mieszkańcy pozostałych gmin są także pełnoprawnymi mieszkańcami powiatu piaseczyńskiego.

Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Soltys
Za kadencji Pana Pruszczyka też nie było u nas najlepiej. Ciekawe jak to jest i dlaczego? Zmieniają się wójtowie, zmienia się starosta a Gm. Prażmów ciągle jak ubogi krewny!
JOLANTA ZADWORNA
 
Pruszczyk
Na sesji powiatu piaseczyńskiego w dniu 24 stycznia złożyłem dwie interpelacje. Pierwsza dotyczy braku odśnieżania chodników powiatowych przez służby starostwa. Druga interpelacja zaś dotyczy zaangażowania powiatu w realizację zadań wspierających systemowo rodziny, w tym rodziny wielodzietne. Zachęcam do zapoznania się z nimi:
https://m.faceboo...1801744513

Gdy otrzymam od starosty odpowiedzi, poinformuję o nich Państwa.
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Pruszczyk
Na wspólnym posiedzeniu Komisji Strategii Gospodarczej, Ochrony Środowiska i Rolnictwa oraz Komisji Budżetu i Finansów zapoznaliśmy się z projektem budowy południowego wylotu z Warszawy drogi ekspresowej S7.

Gdyby ktoś z Państwa chciał zapoznać się ze szczegółami, wykonawca przygotował stronę internetową dedykowaną całej inwestycji:
www.s7warszawa-gr...

Zapraszam do skorzystania.
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Pruszczyk
Na najbliższej sesji Powiatu Piaseczyńskiego, tj. w czwartek 28 lutego br. w projekcie zmian w budżecie powiatu będziemy procesować m.in. zwiększenie wydatków inwestycyjnych na terenie Gminy Prażmów w 2019 r. o kwotę 0,5 mln złotych. Będzie to zwiększenie środków na rozpoczęte już zadanie: Przebudowa drogi powiatowej: Jeziórko - Krupia Wólka - Łoś.
Zamiast więc wcześniejszej tragicznie niskiej kwoty 100 000 zł byłoby 600 000 zł.

Poprawka została zaopiniowana jednogłośnie pozytywnie na posiedzeniu komisji budżetu i finansów. Ufam więc, że w czwartek poprzez głosowanie potwierdzimy tę pozytywną dla Prażmowa zmianę.

Jestem głęboko przekonany, że "znalezienie" tych pieniędzy przez zarząd powiatu było możliwe dzięki Państwa presji okazanej m.in. poprzez obecność na sesji budżetowej, a także naszej współpracy - radnych z terenu gminy - "ponad podziałami". Aktywne upominanie się "o swoje" i reagowanie na niesprawiedliwość ma sens . Brawo, Wy
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Pruszczyk
W trakcie sesji Powiatu Piaseczyńskiego w dniu 28 lutego br. w budżecie powiatu radni dokonali m.in. zwiększenia wydatków inwestycyjnych na terenie Gminy Prażmów w 2019 r. o kwotę 0,5 mln złotych. Zwiększono środki finansowe na rozpoczęte już zadanie: Przebudowa drogi powiatowej: Jeziórko - Krupia Wólka - Łoś z kwoty 100 000 zł na 600 000 zł
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Jolanta_Zadworna
Dziękuję za informację. Od zawsze wiadomo, że tylko wspólne działania mają sens i prowadzą do celu. Nie ma nic gorszego niż udowadnianie na siłę swojej jedynej racji.
Szkoda tylko, że nie jest to ten obiecywany wcześniej milionik, ale dobra psu i mucha! Wink
Gdyby było potrzebne wsparcie mieszkańców to mamy baner gotowy i czekamy na informację Grin
 
Pruszczyk
Harmonogram działań związanych z rekrutacją do szkół średnich w powiecie piaseczyńskim: http://www.piasec...-2019-2020
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Pruszczyk
W zakresie budżetu obywatelskiego dla powiatu piaseczyńskiego trwa aktualnie procedura weryfikacyjna wniosków (lista zgłoszonych wniosków:
http://piaseczno....-projekty)

We współpracy z kolegą radnym Sergiuszem Muszyńskim złożyłem do budżetu obywatelskiego w ramach tzw. pul gminnych wnioski o montaż i zakup radarowych wyświetlaczy prędkości dla następujących lokalizacji:

- ul. Główna w Ustanowie w okolicach przedszkola KIDI (pula gminna – Prażmów),

- ul. Grójecka w Tarczynie w okolicach skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 876 (pula gminna – Tarczyn),

- ul. Postępu (Kolonia Lesznowola) w pobliżu skrzyżowania z ul. Słoneczną (pula gminna – Lesznowola).

Przypomnę, że radarowy wyświetlacz prędkości wyświetla aktualną prędkość pojazdu informując kierowcę pozytywnym komunikatem o jeździe z dopuszczalną prędkością lub komunikatem negatywnym w przypadku jej przekroczenia.

Statystyki pokazują, że są to urządzenia skutecznie pełniące rolę prewencyjną.

Mam nadzieję, że moje wnioski przejdą pozytywną weryfikację formalną i od 20 września będą mogli Państwo na nie oddać swój głos.

Dziękuję radnemu Gminy Prażmów Tomaszowi Raczkowi za pomoc przy zbieraniu podpisów koniecznych do zgłoszenia wniosków.
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Pruszczyk
Z informacji jakiej udzielił mi starosta piaseczyński na złożoną przeze mnie wraz z radnym Sergiuszem Muszyńskim interpelację w sprawie bezpieczeństwa na skrzyżowaniach dróg powiatowych w Krupiej Wólce i Piskórce wynika, że została zlecona dokumentacja techniczna obejmująca rozbudowę tych niebezpiecznych skrzyżowań na ruch okrężny.

Starosta informuje, że planowany termin wykonania dokumentacji został określony w umowie na 31 października br.

Realizacja inwestycji rozpocznie się po uzyskaniu wszelkich potrzebnych pozwoleń i uzgodnienień oraz po zabezpieczeniu środków finansowych na ten cel.

Z powyższej informacji wnioskuję (biorąc pod uwagę termin dostarczenia dokumentacji oraz czas potrzebny na uzyskanie pozwoleń i uzgodnienień), że ronda w Krupiej Wólce i Piskórce mogłyby się pojawić na wiosnę przyszłego roku.
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Pruszczyk
Wygląda na to, że kompleksowego remontu chodnika przy drodze powiatowej na odcinku Ustanów – Uwieliny szybko się nie doczekamy Sad. Starosta odpowiadając na moją interpelację dotyczącą konieczności podjęcia prac konserwacyjno-remontowych tegoż chodnika stwierdził, że ma co prawda przygotowaną dokumentację projektową kompleksowej przebudowy tej drogi. Jednak na razie nie wyda na nią ani złotówki, bo gmina ma budować przy niej kanalizację. Ale na razie „nie wiadomo, kiedy”, więc i decyzja o remoncie przeciągnie na „nie wiadomo kiedy” Sad

(Mam nadzieję, ze starosta zadba do tego czasu chociaż o to, aby zagrażające życiu i zdrowiu ubytki w chodniku sensownie pouzupełniać).

Lepsze wieści są w sprawie zwiększenia bezpieczeństwa dla pieszych na skrzyżowaniu ul. Parkowej z ul. Długą w Ustanowie oraz na ul. Górnej w Jeziórku (odpowiednio prośba radnych gminnych: Tomasza Raczka i Włodzimierza Ptaszyńskiego). Projekty organizacji ruchu nowych przejść dla pieszych zostały przekazane do zaopiniowania Policji. Po pozytywnym zaopiniowaniu zostaną przekazane do realizacji. Tak więc w tym przypadku to kwestia najbliższych tygodni w najgorszym przypadku miesięcy.
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
goralikus
Wczoraj wykonano pierwszy etap oznakowania poziomego. Pasy na skrzyżowaniu Długiej i Parkowej oraz oznakowanie Pionowe przejście dla pieszych. Dzisiaj odbyłem rozmowę z pracownikiem Powiatu Panem Grzegorzem Wójcikiem i mam zapewnienie, ze chodnik od strony Dr. Witt az do Głównej zostanie odpowiednio oczyszczony tak aby mógł służyć każdemu w sposób do tego przeznaczony.
Pozdrawiam
Radny Tomasz Raczek
 
www.fotografpiaseczno.com
Pruszczyk
Starostwo Powiatowe w Piasecznie ogłosiło przetarg na wykonanie długo wyczekiwanego ronda w Krupiej Wólce przy tzw. "kebabie" z terminem wykonania do 30 października br. Oferty na wykonanie prac są składane do najbliższego czwartku (tj. do 30 lipca).

Prace obejmą między innymi: zabezpieczenie istniejącego terenu rurami osłonowymi, montaż opraw i wysięgników na istniejących słupach jak również przestawienie kapliczki.
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.17
12,133,079 unikalne wizyty