Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

13-11-2018 09:46
Jaka cisza się zrobiła po wyborach ;-)

08-11-2018 14:28
Mamy mieć parkingi przy naszych stacjach zrobione przez gminę, myślę że pójdzie to szybko, skoro było w kampanii Smile

07-11-2018 21:05
Hej Smile

07-11-2018 17:30
Hej Smile

07-11-2018 16:15
Jak ten Pruszczyk wyprowadził PIS na manowce. Przegrali we wszystkich gminach i sromotnie w powiecie.

Zobacz temat

Drukuj temat
C.D. ul. Długa
Soltys
No i dalszy ciąg rujnacji ulicy Długiej Sad Tylko jak życie uczy po rujnacji będzie odnowa.

Zakład Energetyczny chciał zrobić "nam dobrze" już latem.
Nie dało się, bo była robiona kanalizacja.
Jak wszystko zostało zakończone, energetycy weszli na teren budowy.
Wg. słów kierownika budowy, (przekazanych przez blondynkę Wink ) kładzione są kable na prąd "średni" co zapewni mieszkańcom bezproblemowy dostęp do prądu. Skończą się wszelkie problemy z prądem.

PO zakończeniu prac wszystko ma wrócić do stanu poprzedniego. Dziury załatane, pobocza poprawione, kwiatki posadzone Wink
Drodzy mieszkańcy! Cierpliwości i wyrozumiałości.
Chcemy mieć lepiej, prawie jak w mieście Wink , to musimy też ponieść pewne niewygody. Będzie lepiej!
Edytowane przez Adrian dnia 31-10-2018 07:49
JOLANTA ZADWORNA

Soltys
Na wrześniowym zebraniu w sprawie Funduszu Sołeckiego zaproponowałąm aby 2500 zł przeznaczyć na położenie rury i przykrycie rowu odwadniającego ul. Długa przy Leśnej.
Tamten teren był dokładnie przekopany przy budowie kanalizacji, chyba coś się w strukturze gleby pozmieniało, rów zaczął się brzydko zamulać. Podniósł się na to wielki sprzeciw kilku panów, twierdzili że to powinien poprawiać w ramach gwarancji wykonawca kanalizacji. Na nic się zdały argumenty, m.inn. że nawet gdyby to uznano, konieczność poprawiania rowu może być często. Panowie obiecali, że będą sprawy pilnować i pisać pisma o poprawienie rowu. Zamiast uporządkowania raz na zawsze rowu, przegłosowano postawienie jednej latarni na ul. Konwaliowej ( o doświetlenie tzw. ulic kwiatowych walczy od dawna mieszkanka jednej z nich) W efekcie jest jedna latarnia na Konwaliowej, ale tam gdzie MOGŁA być a nie tam gdzie CHCIAŁA ta pani (bo tak musiało być z technicznych powodów).
No a rów wygląda, jak wygląda - po deszczach jeszcze gorzej.
JOLANTA ZADWORNA

julkuba
Pani Jolu, kogo w takim razie rozliczać z braku naprawy tego rowu? Komu zadawać niewygodne pytania? Czy są na forum panowie, którzy tak mocno się sprzeciwiali naprawie i mają cywilną odwagę napisać co zrobili z tematem i wziąć na siebie odpowiedzialność?

goralikus
Dzień dobry.
Pani Sołtys pisze tutaj prawdę. Podczas zebrania sołeckiego Pan radny Zegadło zaproponował aby niewykorzystany budżet z poprzedniego roku wykorzystać na solidne wykończenie rowów przy Długiej. Uważam że był to bardzo dobry pomysł. Parę osób jednak zawetowalo te propozycje i wyszło na naszą niekorzyść. Wykonawca kanalizacji nie wyłożył i nie wyłoży rowów płytami ktorych tam przed ijnwestycja nie byl. Sprawe pidmywania drogi zamulania rowów zglaszalem juz kilkukrotnie do władz Gminy. Po jednym zee zgłoszeń Panowie z kółka rrolniczego w Ustanowie ładnie wszystko poprawili. Wystarczyło trochę deszczu i temat wrócił. Obiecuję że będę temat drążył aż do skutku.

www.fotografpiaseczno.com
Soltys
Mała poprawka - chodzi o 2000 zł za które postawiono jedną latarnię na ul. Konwaliowej.

Panie Tomaszu. Bardzo mi miło, że przyznał Pan iż napisałam prawdę. Szkoda tylko, że nie napisał Pan tak do końca swojej prawdy Frown
Gorąca dyskusja o 2000 zł była prowadzona przez Pana "grupę inicjatywną" z ul. Długiej + dwie Panie. Nie przyznał Pan wtedy, że jest to bardzo dobry pomysł. Jeśli dobrze pamiętam, popierał Pan "zaoszczędzenie" tych pieniędzy.
A to czy i ile razy zgłaszał Pan problem rowu do Gminy jest proste do sprawdzenia - mam nadzieję, że to prawda.
Temat ten będzie wracał do czasu aż rów nie będzie elegancko przykryty.
I proszę mi wierzyć, że czasem warto posłuchać tych "starych" a oszczędności bywają pozorne.

julkuba - większość tych osób z naszego zebrania zagląda tu na forum Smile

I jak już się rozpisałąm Wink
zrobienie tej nieszczęsnej lampy na ul. Konwaliowej, po dość intensywnej dyskusji, oparło się aż o Wójta! To z powodu skomplikowanych formalności o których nie warto pisać.
Pani która o to oświetlenie walczyła też była zdegustowana - lampa w tamtym miejscu nic nie dała bo potrzebne by były co najmniej trzy!
I tak to jest gdy na siłę przeprowadza się swoje pomysły nie znając realiów.
Myślę, że do kolejnego zebrania w sprawie Funduszu Sołeckiego 2020 mieszkańcy poznają zasady FS i zanim coś zaproponują to sprawdzą realizację pomysłu.
Najważniejsze, że pod tym Funduszem już nie ja będę się podpisywać Smile
Pozdrawiam serdecznie
JOLANTA ZADWORNA

goralikus
Pani Sołtys.
Nie prowadziłem nigdy żadnej grupy inicjatywnej. Sprawę rowu położył Pan Paweł S. Ja się nie wypowiadał przeciwko wyłożeniu rowu płytami dzirowanymi. Pan Zegadło to przygotował i rzeczowo przedstawił co spotkało się z moim zadowoleniem.
Pierwszy rząd chciał aby rów w sposób przedstawiony przez Pana radnego Zegadło wykonał wykonawca kanalizacji na swoj koszt. Jakim prawem mialby to zrobić, jeżeli rów taki wczesniej nie był (był zwykłym wykopem) Pan Paweł powiedział że się nie zgadza ktoś to poparł i sprawa się rypła.

Dlatego aby nie stracić tych pieniędzy z poprzedniego budżetu poparlem pomysł Pani Moniki Góźdź z lampą na Konwaliowej.
Bardzo proszę nie sugerować czytelnikom że było inaczej i nie wprowadzać w błąd.

Soltys
Panie Tomku! Coś ze stylistyką się nie udało i trudno mi zrozumieć o co chodzi.
Napiszę jeszcze raz: "grupa inicjatywna" to osoby z ul. Długiej popierające Pana wystąpienia (na wcześniejszym zebraniu z wójtem głośno mówili, że jest Pan ich przedstawicielem). Jakoś tą grupę chciałąm określić.
Nie było mowy o jakimś wykładaniu rowu płytami! Proponowaliśmy ułożenie rury odwadniającej i całkowite zakrycie rowu - tak będzie zrobiony krótki rów po przeciwnej stronie. Dokładnie jest to opisane w raporcie z zebrania dostępnym tu na str. głównej nr 3.
P. Zegadło wyraźnie tłumaczył, że wykonawca nie będzie rowu odmulał w ramach gwarancji.
Nie tylko P. Paweł był przeciwko. W dodatku nikt nas nie poparł - Pan też choć teraz Pan pisze, że pomysł był dobry - co widać naocznie Frown
O lampę walczyla Pani z "kwiatowych" a Monika ją poparła.
Pan, nie znając zasad Funduszu Sołeckiego, proponował II opcję ustawienia lampy.
Ja nic nie sugeruję i nie wprowadzam w błąd.
Wszystko można przeczytać na str. głównej nr 3 oraz na forum w temacie "ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW"

I tak jak już kilka razy pisałam: czasem warto posłuchać tych "starych".
Na tym kończę dyskusję na ten temat. Pozdrawiam
JOLANTA ZADWORNA

KRUK
Witam, faktycznie ja zaproponowałem, żeby wykorzystać pozostałe środki funduszu na coś innego niż budowa rowów. Przypomnę dlaczego: po pierwsze wykonawca kanalizacji udzielił nam gwarancji odbudowy drogi jak również rowów. Czy w tym przypadku, warto wydawać NASZE pieniądze? Dlatego jeśli coś się zarywa, czy podmywa, powinniśmy zgłaszać to (do Pani Sołtys, Pana Radnego, Gminy) i w ramach funduszu gwarancyjnego, rowy powinny być poprawiane. Po drugie może warto zastanowić się nad jeszcze jednym. Obecnie nie korzystamy z kanalizacji. Jeśli okaże się za chwilę, że coś nie działa do końca i będą potrzebne jakieś poprawki? Może lepiej uruchomić kanalizację i na końcu zająć się rowami? Najlepszym i najsensowniejszym rozwiązaniem jest wpuszczenie rury i przykrycie rowu, ale może warto to zrobić kiedy już będzie działała kanalizacja i nie będzie kolejnych dużych prac jak obecnie ta z prądem.
Na zebraniu sołeckim nie było mowy o wykładaniu rowu płytami betonowymi, Pan Radny zaproponował położenie rur. Wydaje się, że propozycja Pana Radnego nie była do końca rzeczowa, ponieważ nie było wiadomo ile dokładnie rury da się położyć za zaoszczędzone pieniądze.
Proszę pamiętać, że ja zaproponowałem i zapytałem, czy nie można lepiej wykorzystać tych pieniędzy. Wtedy wypowiedziała się Pani, która podobno od kilku lat stara się o latarnie. Przedyskutowaliśmy sprawę i ustalone zostało, że część pieniędzy pójdzie na lampę (jeśli da się ją zrobić), a za tyle ile zostanie, przykryje się cześć rowu. Żadnej decyzji nie podjąłem sam, wszystko w ramach głosowania.
Jeszcze na koniec. Czytam o sobie „Pan Paweł powiedział że się nie zgadza ktoś to poparł i sprawa się rypła”. Nie użyłem takich słów, nie wypowiadałem się też na temat przykrycia rowu płytami betonowymi bo nie było o nich mowy i raczej nie mam takiej możliwości, żeby samemu podejmować takie decyzje. Z mojego punktu widzenia, lepiej jest zebrać siły i wykorzystać je na coś dobrego, a nie szukać winnych nie mając racji i tworząc własną rzeczywistość.
Paweł Strąbski

goralikus
Muszę przyznać iż byłem przekonany że rów będzie wykładamy płytami. Ponadto od razu mówiłem że wykonawca kanalizacji nie będzie tego robił A jedynie odkupie odkupie rów. Na tym kończę swoje wypowiedzi w tym wątku.

Soltys
Panie Pawle! Postaram się krótko Wink
Nie zawsze warto oszczędzać. Czasem warto samemu zapłacić i mieć dobrze zrobione. Okaże się jak na tej oszczędności wyjdziemy.
Kanalizacja raczej już nic do tego nie ma. Ale to moje zdanie.
Pan Radny doskonale wiedział ile, za ile i czego potrzeba aby zakryć rów, i to mówił. Nieskromnie dodam, że na zebrania przychodzimy przygotowani, a na te o Fundusz Sołecki to DOKŁADNIE przygotowani. Wiemy co, po co i dlaczego proponujemy i o czym mówimy, że się nie da. A jak nie wiemy to też mówimy - tak było z oświetleniem "kwiatowych" Wiadomo też było od początku, że na latarnię potrzeba 2000zl, i o tym mówiłam.

Nie byłoby tylu niedomówień i zbędnych dyskusji, gdyby Państwo (ogólnie) byli zainteresowani co ja i P. Zegadło chcemy zaproponować. Wystarczyło nas wysłuchać, dopytać o wątpliwości i stałaby się jasność Smile
I napiszę po raz n-ty: czasem warto posłuchać tych "starych" bo mamy swoje doświadczenie i wiadomości o tym co robimy.
Warto też przed takim, lub innym zebraniem, przygotować się do niego. W internecie jest wszystko, można poczytać aby wiedzieć o czym się mówi. Wtedy nie proponuje się spraw nierealnych lub niezgodnych z zasadami i przepisami.

Wcale mi się nie podoba, że miałam w tym wypadku rację. Latarnia nie spełnia założonej roli, rów będzie się zamulał a na naprawy gwarancyjne ja nie widzę szansy.

Kolejny raz odsyłam zainteresowanych do Protokółu z zebrania (pisała Przew. Rady Sołeckiej Roma Żak) w sprawie Funduszu, oraz do dyskusji na forum pt. ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW wrzesień 2018

Mam nadzieję, że nikogo nie uraziłam swoimi uwagami. To takie życzliwe gadanie "babci" do młodzieży Wink
Pozdrawiam wszystkich serdecznie i zamykam temat.
JOLANTA ZADWORNA

MZegadlo
Wydatkowanie pozostałych środków z funduszu w wysokości 2800 zł. umożliwiało przykrycie ok.24 mb. rowu a tak będzie tylko 4 mb.
Pozdrawiam

KRUK
Dzień dobry, Pani Sołtys zgadzam się, że czasem nie warto oszczędzać. Pamiętam, że była mowa o średnim koszcie za latarnię 2500, udało się za 2000 i jest super. Może jeszcze nie idealnie, ale to duży krok do przodu. Przykro też było słuchać jak mieszkanka mówiła, że od kilku lat prosi o lampę i nic. Teraz przy następnym dzieleniu pieniędzy trzeba pamiętać, żeby dokończyć sprawę, albo kontynuować i postawić jeszcze jedną czy dwie latarnie i będzie bardzo dobrze. Moim zdaniem wysłuchaliśmy Państwa. Udało się zrobić dobry ruch w dobrym kierunku i nie ma powodu tego negować. Dodać muszę też, że ja słucham „starszych” - przykład, kiedy mieliśmy problemy przy budowie kanalizacji, powiedziała Pani, żebyśmy wzięli sprawy w swoje ręce i tak zrobiliśmy. ZadziałałoSmile
Panie Zegadło. Mam propozycję. Razem z sąsiadami umówiliśmy się, że poszukamy wspólnego projektanta do przyłącza kanalizacyjnego. Udało nam się wynegocjować dobrą cenę (pewnie lepszą niż gdyby każdy z nas robił to oddzielnie). Teraz będziemy szukać wykonawcy. Zanim powysyłamy prośby o ofertę, może podeśle Pan specyfikację techniczną z informacją: ile metrów rury jest do położenia, na jakiej głębokości, jaka średnica rury itd. Może pozbieramy oferty, może uda się wynegocjować lepsze warunki, może warto spróbować. Potem postaramy się o pieniądze, żeby to zrobić raz a dobrze. Pozdrawiam.
Paweł Strąbski

Soltys
Miałam nie pisać, ale nie da się!
Panie Pawle!! Mówiłam, pisałam - albo Pan nie czytał albo osiągnął Pan mój stopień pamięci Shock
Ulice "kwiatowe" przez lata były NICZYJE i mieszkańcy kupując działki i budując się mieli tego świadomość!
Zostały gminne na sam koniec poprzedniej kadencji W. Puchały.
Oświetlenia, przez lata, nie dało się tam robić bo nie było do czego się podłączyć! Dopiero gdy z Funduszu Sołeckiego, naszego i Krupiej W., zrobiliśmy oświetlenie ul. Granicznej dało się. Nie znam się na prądzie dlatego na zebraniu mówiłam, że nie wiem czy da się zrobić oświetlenie. Dopiero, już po zebraniu, na spotkaniu z panem "od oświetlenia" okazało się ,że można bo przy stacji wody jest słup oświetleniowy!
Średni koszt był i jest jeszcze 2000 zł bo za tyle liczyliśmy cenę latarni na Polnej, Brzozowej Drogi i jeszcze gdzieś!

Może nie mam racji, ale ja lubię robić z przysłowiowym sensem. Raz a dobrze, a nie tu troszkę i tam troszkę Smile
Dlatego dla mnie ustawienie jednej latarni ( co bardzo nie podobało się pani o to walczącej) , która nic tam nie daje, bylo bez sensu. Proszę przejść się wieczorem i zobaczyć.
Za to uporządkowanie terenu po pobojowisku kanalizacyjnym jak najbardziej miało sens - bo nie lubię ileś razy poprawiać roboty i lubię porządek.
Zrobione jak zrobione, tak Państwo chcieli.
Przy okazji napiszę, że nie staraliśmy się walczyć o utwardzenie "kwiatowych" ulic.
1) wiadomo było o kanalizacji
2) zanim się zrobi drogi trzeba zaplanować KOMPLEKSOWE odwodnienie całego tamtego terenu.

Bardzo się cieszę, że po kilkunastu latach moich nawoływań i zachęcań znalazła się grupa ludzi, którym się chce Smile
My "starzy" swoje już zrobiliśmy na miarę czasów i swoich możliwości. Zmiana pokoleniowa jest niezbędna. Działajcie, starajcie się, tylko proszę pamiętać że Ustanów jest dużą miejscowością i pozostali mieszkańcy też mają potrzeby.

Wierzę w to, że Wasza energia nie skończy się wraz z podłączeniem do kanalizacji.

Panie Pawle! Bardzo proszę, zanim znowu Pan coś odpisze to może przypomnieć sobie o czym mówiliśmy na zebraniu a potem pisaliśmy na forum. Jest dostępny protokół z zebrania. Pamięć jest zawodna.
Ja swoją pamięć już znam, jak czegoś nie wiem albo nie pamiętam to przyznaję się od razu Grin
Jak już piszę, to wiem o czym.
A czasem warto zadzwonić i porozmawiać, potem pisać. Smile
JOLANTA ZADWORNA

Adrian
Zgadzam się z Panem Pawłem w tych wypowiedziach. Problem po każdej ingerencji budowlanej jest taki, że zawsze coś jest nie tak i dopóki jest gwarancja trzeba zgłaszać. Ulica długa, leśna i brzozowa potrzebują rowu na całej długości tych ulic, a nie doraźnie. Gmina w osobie przyszłego Wójta powinna tym tematem się zająć i myślę, że Tomasz Raczek powalczy o to w pierwszej kolejności.
Jola zaczynasz strasznie atakować każdą wypowiedź ..... a "starsi" nie zawsze mają rację Pfft

Fundusz sołecki na 2019 r jest zamknięty i co było na zebraniu nie ma sensu wyciągać tu bo to temat skończony. Pomyślmy nad tematami na kolejny fundusz.
USTANÓW Smile

www.ustanow.pl
julkuba
Dziękuję Panie Pawle za wyjaśnienia. Cenię w ludziach to, że potrafią przyznać się do swoich słów bez zwalania winy na kogoś innego. Nie zgodzę się natomiast Panie Adrianie, że sprawa jest zamknięta bo pieniądze zostały rozdane. Należy poprawić ten rów i czy to zrobi wykonawca w ramach gwarancji, czy to zrobi Gmina, dla nas (mieszkańców) to wszystko jedno. Bez poprawienia tego rowu wykonywanie dalszych wykopów nie ma sensu ponieważ odwodnienie nie będzie spełniało swojej funkcji. I zgodzę się, że to chyba znowu zadanie dla naszego radnego Smile

julkuba
aaa no i takie przemyślenie, żeby chodzić na zebrania ...

KRUK
Dzień dobry. Pani Sołtys, dziękuję za „dobre rady”.
Przestańmy krytykować, tylko dlatego, że mamy różne zdania i punkty widzenia. Lepiej skupić się na tym co można dobrego zrobić i wyciągajmy wnioski z tego co zrobiliśmy.
Julkuba, moim zdaniem pieniądze nie zostały rozdane, tylko zainwestowane. A jeśli chodzi o zebrania, to Pani Sołtys często powtarzała i zachęcała do uczestnictwa w nich – nieobecni nie mają głosu. Słuchajmy czasem „starszych”. Miłego i spokojnego dnia. Pozdrawiam.
Paweł Strąbski

Soltys
Drodzy dyskutanci!
Nie odzywałabym się, gdyby nie pewne "nieścisłości" w wypowiedziach Wink
Adrian nie byłeś na zebraniu, ja nie czepiam się tylko staram się uściślić fakty. Nie krytykuję, zawsze uważam, że tylko różne punkty widzenia prowadzą do celu. I nie musi ten cel być zgodny z tym co ja myślę. Tak jest w sprawie rowu i latarni.

I jeszcze małe sprostowanie:
Wg. dzisiejszej informacji od pracowników Urzędu Gminy, w czasie od naszego zebrania nie mieli informacji o tym, że rów się zamula ani też nikt z kółka rolniczego tego rowu nie poprawiał.

Kolejny raz powtarzam: bardzo się cieszę, że są osoby którym "się chce" bo przez wiele lat nie było takich chętnych.
A na zebrania warto chodzić.
JOLANTA ZADWORNA

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.17
9,024,128 unikalne wizyty