Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

09-12-2018 16:48
Ktoś wie co za beczka jest budowana przy małym przejeździe kolejowym?

06-12-2018 13:52
Czy Radni mogliby zamieszczać krótkie relacje z sesji? O Ustanowie Smile

23-11-2018 16:57
Szanowni Państwo w Emilce pojawił się już kosz na świąteczną paczkę. Licze Na Państwa wsparcie akcji.

23-11-2018 12:15
Pies z Ustanowa [url]https://www.o
lx.pl/oferta/sunia
-znaleziona-w-usta
nowie-CID103-IDxAU
US.html?ref%5B0%5D
%5Bpath%5D%5B0%5D=
496417686&ref%5B0%5
D%5Baction%5D=myac
count&ref%5B0%5D%5B
method%5D=de

22-11-2018 22:13
Czytaliście? https://dorzeczy.p
l/tylko-na-dorzecz
y/84648/Glosujesz-
na-staroste-Koalic
ji-Obywatelskiej-a
lbo-mozesz-stracic
-prace.html?fbclid
=IwAR3OJluJOf7Yo7u
QD4rLtaxoSuKOZuZVb
N9jbApRB_NDZafoWQ6
ruQc6hS

Zobacz temat

Drukuj temat
Wybory 2018
wpi
Za niecałe 3 tygodnie wybierzemy nowego Wójta na 5 lat.
Mamy do wyboru , a raczej nie mamy wyboru...
Mamy człowieka z PIS( który jako wicewójt nic nie zrobił), drugi kandydat, który po akcjach w powiecie sukcesu nam nie przyniesie, dodatkowo jakimś dziwnym trafem w ostatniej chwili p.Puchała nie startuje i zamiast niego jest p Dąbek.
Trzeci kandydat chyba sukcesu nie wróży, skoro 4 lata temu nie dostał się nawet do Rady Gminy.....
Jeśli chodzi o radnych też robi się kpina bo nagle programy są kopiowane i robione na łapu capu w ostatniej chwili.

fafarafa
czy fakt, że jest wspierany przez PiS świadczy o tym, że jest z PiS? Z tego co wiem w pisie nie był. coś ci się po WPIeprz.ło Wink

a na marginesie - uwielbiam takie głosy: "ten krzywy", "tamten prosty", "tamten z partii", "ten bezpartyjny".

Martynka
Pan Michalski nie jest członkiem PiS, nie ma poparcia udzielonego przez partię (bo to byłoby zapisane na obwieszczeniach i kartach do głosowania). Jest tylko popierany przez lokalny PiS.

No tak a na marginesie dwóch Panów jest ZUPEŁNIE BEZPARTYJNYCH:
1. Jan Adam Dąbek - popierany oficjalnie przez Piechocińskiego,
2. Łukasz Żywek jest członkiem Kukiz'15. Przecież to jest ugrupowanie sejmowe, tylko działa pod przykrywką stowarzyszenia. To zwykła partia.

Adrian
Z ciekawostek mogę napisać, że ogromy problem mają komitety by zrobić spotkania z mieszkańcami... dotyczy to całej GminySad
USTANÓW Smile

www.ustanow.pl
Martynka
a na czym polega ten problem?

Adrian
1. brak takich miejsc
2. prywatni właściciele takich miejsc nie chcą wynajmować poszczególnym kandydatom - pewnie by się nie narażać
3. urząd Gminy już odmówił jednemu komitetowi ( data przed wyborami )- ponieważ w tym miejscu będzie lokal wyborczy
USTANÓW Smile

www.ustanow.pl
Soltys
Gdyby zainteresowani trzej kandydaci wyrazili chęć wspólnej debaty to może by się miejsce znalazło? Mogłabym to wtedy zorganizować.
Potrzebna decyzja kandydatøw i znalezienie miejsca! No i chętni do pomocy przy prowadzeniu debaty.
DZIAŁAMY?
JOLANTA ZADWORNA

Maciej Michalski
Pani Sołtys, wyrażam chęć wspólnej debaty. Sądzę, że takie wydarzenie może podnieść poziom zainteresowania wyborami i w konsekwencji podnieść frekwencję.

Martynka
Dobry pomysł z tą debatą Smile Adrian nie rozumiem jak to brak miejsc? nie ma gminnych ośrodków? OSP? itd?

Soltys
OSP Jeziórko daje miejsce na debatę. Termin do uzgodnienia.
Cxekamy na głos pozostałych kandydatøw.

Kto pomoże przy debacie?
JOLANTA ZADWORNA

Zywy
Cieszę się, że chce Pani zorganizować debatę. Bardzo chętnie wezmę w niej udział. Jeśli chodzi o termin to odpowiada mi każdy dzień, ale po 13 października. Mam tylko jedno zastrzeżenie - chciałbym żeby debatę przygotowała i prowadziła osoba neutralna w stosunku do wszystkich kandydatów.
Pozdrawiam
Łukasz Żywek

sylwia11
Panie Żywek gmina to nie piaskownica. Gdyby Pan logicznie myślał i był odpowiedzialny to z Pana zerowym przygotowaniem nie powinien Pan wogóle kandydować.

sylwia11
Pani Sołtys, przy debacie każdy może pomóc jako osoba niezależna. Aby tylko nie miał w życiorysie współpracy z UB i SB.

Marta_W
Sylwia 11 to dlaczego Pani nie kandydujd

Rabena
Debaty są ostatnio bardzo popularne i jestem jak najbardziej za Smile Tylko jak zrobić by jak najwięcej mieszkańców z gminy mogło wziąć w niej udział. Może zapewnić również transmisję na żywo. Co na to komitety?

Pani sylwio11 nie obrażamy kandydatów, to nie piaskownica ale wybór włodarza gminy na następne 5 lat

Marta_W
Transmisja super, może poprosić Piasecznonews o pomoc. Debata najlepiej byłoby w szkole w uwielinach

Adrian
Wczoraj odbyło się spotkanie z kandydatem na Wójta , p Michalskim. Frekwencja była tragiczna...Na spotkaniu było 18 osób, odejmując ludzi od Pana Michalskiego to było 9 mieszkańców Ustanowa. Przykre to jest, że znowu ludziom nie zależy na tym by poznać ludzi, porozmawiać z nimi, a jak ktoś dojdzie do władzy będą pretensje.
Na spotkaniu pan Maciej omówił swój program.
- lepsza komunikacja z urzędem Gminy
- służba utrzymania terenów publicznych
- budżet obywatelski
- organizacje społeczne współpraca
To była pierwsza część , w drugiej pojawiły się tematy
-GAZ
-Kanalizacja
-transport , komunikacja

Kanalizacja ma być dalej kontynuowana z odbiorem ścieków w Gminie Piaseczno, w najbliższej kadencji oczyszczalnia nie powstanie w naszej Gminie, jeśli chodzi o lokalizacje w Ustanowie - na pewno odbędą się konsultacje z mieszkańcami przed jakąkolwiek decyzją.
Na pytanie o możliwość zrobienia na lini PKP Ustanówek i Czachówek tzw. 2 strefy( np system Piaseczna, gdzie lokalni mieszkańcy mają tańsze bilety miesięczne) jasnej deklaracji nie otrzymałem.
Spotkanie było merytoryczne dzięki temu, że mieliśmy szanse porozmawiać z ludźmi, którzy rządzili Gminą poprzedniej kadencji p.Pruszczyk i p.Michalski.
Później zaprezentowała się kandydatka na radną Pani Monika Góźdź.
Z ciekawostek powiem że był też Pan Adam Kozak, natomiast nikt więcej z kandydatów nie pofatygował się by przyjść, nawet jako mieszkaniec.
Relacja jest z pamięci , mam nadzieje, że nic nie przekręciłem .
USTANÓW Smile

www.ustanow.pl
Soltys
Relacja ok. Jeśli chodzi o tańsze bilety na komunikavję - temat wałkowany odkąd pamiętam czyli 12 lat. Po prostu koszty przerastają możliwości Gminy.
Z radnych był P. Zegadło i udzielił wielu istotnych informacji.
JOLANTA ZADWORNA

Soltys
sylwia - oczywiście każdy może we wszystkim pomóc, tylko jeszcze musi chcieć. Na razie nikt się nie zgłosił.
Jeśli chodzi o niezależność itp to proszę zorientować się na czym taka debata polega Wink
Prowadząca ją osoba zadaje kandydatom to samo pytanie i NIC NIE KOMENTUJE Smile

Ja mogę to zorganizować w niedzielę 15.10.18 w OSP Jeziórko godz 18.00 lub 19.00. W inne dni wg. mnie mieszkańcy nie przyjdą - sądząc po dotychczasowych spotkaniach i moim doświadczeniu Frown

Jeśli ktoś ma lepszy pomysł - bardzo proszę zorganizować. Tylko proszę o deklarację już bo czasu mało a ja nie chcę działać bez potrzeby (a głównie zawracać głowy innym ludziom )
No i chętni do pomocy niech się zgłoszą Smile
JOLANTA ZADWORNA

sylwia11
Zgodzę się z Martą W że najlepiej jakby debatę przeprowadziła TV Piaseczno łacznie z transmisją. Wtedy wszyscy mieszkańcy by mieli pogląd.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.13
9,109,394 unikalne wizyty