Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA

Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

13-11-2018 09:46
Jaka cisza się zrobiła po wyborach ;-)

08-11-2018 14:28
Mamy mieć parkingi przy naszych stacjach zrobione przez gminę, myślę że pójdzie to szybko, skoro było w kampanii Smile

07-11-2018 21:05
Hej Smile

07-11-2018 17:30
Hej Smile

07-11-2018 16:15
Jak ten Pruszczyk wyprowadził PIS na manowce. Przegrali we wszystkich gminach i sromotnie w powiecie.

Zobacz temat

Drukuj temat
ZEBRANIE MIESZKAŃCÓW
maciek1990
Wczoraj odbyło się zebranie i muszę przyznać, że było to ciekawe doświadczenie. To dopiero moje drugie zebranie, ale nie ostatnie na którym byłem. Może najpierw to co było słabe: po pierwsze nie powinno się wpuszczać ludzi po alkoholu, około 30 osób na zebraniu to kropla w morzu, ciągle krzyczące para z tyłu sali i ich pretensjonalne zachowanie (młode pokolenie które idzie, jest bardzo słabo przygotowane i merytorycznie i mentalnie, a co gorsza głośno krzyczy, a z wiedzą krucho), bezradność osób nas reprezentujących w gminie (powtarzanie, że nic nie mogą lub że piszą pisma od 7 lat jest słabe). Zadziwiło mnie bardzo, że na wykonywanie prac zaplanowanych z pieniędzy sołeckich, nie ma przetargu czy jakiegoś konkursu ofert-to może tak być???
A teraz plusy:
Dość szybko udało się rozplanować pieniądze i moim zdaniem na dobre cele. Trafiły się dwie osoby, które mnie zaciekawiły, miały coś konkretnego do powiedzenia i mówiły z sensem. Pierwsza to była Pani stojąca w wejściu i było widać, że widzi problemy i szuka rozwiązań, a nie krzyczy. Drugim był Pan, który w dwóch zdaniach przekonał wszystkich, że nie warto wydawać pozostałych pieniędzy z zeszłego roku na odbudowę rowów na jego ulicy, bo to powinien poprawić wykonawca kanalizacji. Dzięki niemu inna ulica zyska oświetlenie. Miło było posłuchać, że ktoś potrafi merytorycznie i spokojnie podejść do sprawy i nie wyrzucać pieniędzy tylko je mądrze wykorzystać. Wyrazy uznania dla Pana.
Na koniec, szkoda że zapomnieliśmy o PĘTELCE. Wiem, że wielu ludziom podobało się to, rozwijało i szło w dobrym kierunku, ale może inne miejscowości przejmą inicjatywę.

goralikus
Maciek 1990 wykonawca kanalizacji nie naprawi rowów według standardów o jakich mówiliśmy (tzn płyty ażurowe) bo nigdy wcześniej ich w tym rowie nie było.
Najzwyczajniej wybierze muł który i tak wróci na swoje miejsce.
Poświęciłem mnóstwo czasu własnego razem z kolegą aby zadbać o poprawne odtworzenie ulicy Długiej. Zachęcałem osobu z innych ulic (Kasztanów) o kontakt aby doradzić i poprowadzić w jaki sposób zadbać o odbudowę drogi, niestety nikt nie zareagował. Jako regularny mieszkaniec nie mogę reprezentować razem z moim kolegą interesów mieszkańców innej ulicy, zwłaszcza jeśli przy niej nie mieszkam.
Z dwójką innych sąsiadów wykonaliśmy przy ulicy studnie chłonne i suche rowy któ®e do nich zbierają wodę, we własnym wolnym czasie. Mało pewnie kto to zauważył, ze zrobiło sie sucho podczas ostatnich deszczów, woda zniknęła. Dużo by pisać. Najłatwiej skrytykować, że młode pokolenie jest słabo przygotowane.

www.fotografpiaseczno.com
Soltys
Super, że jakaś dyskusja się zaczęła to i ja dopiszę Smile
Protokół z Zebrania, sporządzony przez Przewodniczącą Rady Sołeckiej, opublikuję w przyszłym tygoniu. Muszę go zamienić z wersji papierowej Frown

Do maciek 1990 i nie tylko
Na Zebraniu było 23 mieszkańców + dwóch Radnych, dwie Panie z Rady Sołeckiej, ja i kilka osób które nie wpisały się na listę obecności. To razem wyjątkowo dużo Shock
Nie wiem na którym jeszcze zebraniu Pan był, ale dzisiejsze, w porównaniu z poprzednim, było wyjątkowo spokojne Wink
Pan Tomasz, wbrew mojej prośbie, robił sobie kampanię wyborczą. A że robił to w sposób, powiedzmy wdzięczny, to Mu za bardzo nie przeszkadzałam Smile Chce działać, to gdzieś się tego musi uczyć. Praktyka najważniejsza, no i wiedza.
Jeśli chodzi o " bezradność osób nas reprezentujących w gminie" to punkt widzenia zależy od punktu siedzenia Wink
Proponuję wyguglać w Ustawie o Samorządach temat Sołtys - tam jest napisane jakie ustawa daje sołtysom możliwości działania Angry a życie jeszcze to weryfikuje najczęściej na niekorzyść!
Jeśli chodzi o możliwości naszych Radnych - do końca tej kadencji będą jeszcze dwie sesje Rady Gminy. Każdy mieszkaniec ma prawo w tym uczestniczyć i być dopuszczonym przez Przewodniczącego do głosu. Warto takie doświadczenie życiowe zaliczyć Wink

Przez 12 lat naszej działalności napisaliśmy setki pism, odbyliśmy setki wszelkich zebrań i spotkań, rozmów, wizyt w urzędach u różnych urzędników, przejechaliśmy XXXXXX kilometrow prywatnymi samochodami, dopłaciliśmy do naszych Imprez z prywatnych pieniędzy, doglądaliśmy co i gdzie powinno być zrobione a potem staraliśmy się tego dopilnować, rozmawialiśmy z mieszkańcami i pewnie było jeszcze wiele innych spraw!

Jako dodatek do tych zajęć Sołtys w naszej Gminie dostaję 25 złotych miesięcznie Grin
Radni mają lepiej, Wink dostają diety za prace w komisjach i udział w sesjach. Gorzej jak nie są w żadnej komisji, co w tej kadencji przytrafiło się jedynie naszym Radnym Frown

Co do plusow:
Pani stojąca w drzwiach to wlaścicielka KIDI i szkoły - oaza kultury i spokoju, ze wspaniałym podejściem do dzieci. Co, jak było widać, procentuje. Smile
Pan co tak merytorycznie przekonywał o nie marnowaniu pieniędzy - równie merytorycznie przy swojej posesji załatwił, przy pokanalizacyjnych porządkach, wszystko co chciał. To co napisałam nie jest negatywną oceną tego Pana.
W tym ogólnym zamieszaniu nikt nie chciał do końca wysłuchać argumentów za uporządkowaniem tych rowów.
A pisząc w skrócie to: nie wierzę w ich gwarancyjne poprawienie, a jesli już to potrzebne chyba by było kilka razy w roku. Chodziło nam o całkowite doprowadzenie tego rejonu do porządku na długie lata ( w tamtych miejscach były ogromne i głebokie wykopy na dużym terenie).
Byłoby po prostu porządnie i ładnie Frown
Jeśli chodzi o oświetlenie - z tego co wiem nie ma tam tzw. możliwości technicznych. Ale może w tym roku coś się zmieniło, bo przebudowano całą magistralę i poznikały słupy elektryczne. Szkoda że Pani E.S. nie miała jakiegokolwiek dokumentu na potwierdzenie swych słów. Możliwe, że te pieniądze po prostu wrócą do budżetu Gminy Frown

Jeśli chodzi o Pętelkę:
Na wiosennym spotkaniu z Wójtem na ul. Długiej usłyszałam od mieszkańca o "marnowaniu pieniędzy na imprezy dla dzieci jak są ważniejsze potrzeby", podobna uwaga pojawiła się i tu w Shoutbox Shock
Tak się złożyło, że nasz Witek, główny organizator, z przyczyn osobistych już nie będzie się tym zajmował. Tradycyjnie też już od lat nie ma chętnych na zaangażowanie się w pomoc. W związku z tym ja nie podejmowałam tematu.

Jeśli chodzi o Pana po alkoholu - oczywiście, że nie powinien być. Jednak było 17 Panów i tylko go uciszali.
Chyba nie uważa Pan, że to ja, kobieta lat 70, powinnam się tym zająć?

Na koniec jeszcze.
Jest Ustawa z dnia 21 lutego2014r o Funduszu Sołeckim (Dz. U. z dn. 12.03.2014r)
Tam jest napisane m.inn. to co podkreślałam na zebraniu kilka razy!!
Naszą rolą jest tylko i wyłącznie ZAPLANOWANIE wydatków!
Cała realizacja, jej sposób i finansowanie należy do Urzędu Gminy.

SOŁECTWO NIE MA Z TYM NIC WSPÓLNEGO!

Cieszę się, że chce Pan przychodzić na kolejne zebrania. To już będą z nowym Sołtysem. Ja ogólnych zebrań nie planuję.
Gdyby chciał się Pan spotkać w naszym gronie, porozmawiać o sprawach Ustanowa i nie tylko, zawsze można się z nami skontaktować i umowić w kilka osób. Kiedyś już bywały takie spotkania i miło je wspominam.

Pozdrawiam serdecznie wszystkich Państwa
mój tel. 694 400 276
JOLANTA ZADWORNA

Soltys
Jeszcze do Pana Tomasza!

Napisał Pan:
Najłatwiej skrytykować, że młode pokolenie jest słabo przygotowane.

Panie Tomaszu! Jeszcze łatwiej mówi się, "oni" nic nie zrobili przez tyle lat, nic nie robią!
A w domyśle, lub i nie, CI STARZY!

A że młode pokolenie jest słabo przygotowane to i inni młodzi zauważyli. Szkoda, bo ja nigdy i nikomu nie odmówiłam jakiejkolwiek informacji, podzielenia się swoją wiedzą o "soltysowaniu" Smile
Można było "dokształcić" się przed zebraniem, krócej by trwało Wink
I tej gazety o ktorej mówiłam, to Pan raczej nie zna więc nie czytał. A warto jak chce się zaistnieć w samorządzie
Oferta aktualna Smile
JOLANTA ZADWORNA

goralikus
Pani Sołtys no comment.

goralikus
Pani Sołtys odnośnie rowu przy Długiej. Powinno być zapisane w protokole zebrania, że jeśli nie będzie możliwości zainstalowania lampy za 2000zł, w omawianym miejscu, to pieniądze wracają na naprawę rowu przy Długiej, mam nadzieję, ze protokolant z rady sołeckiej to zapisał.

Soltys
Panie Tomaszu!
Zasady Funduszu Sołeckiego są konkretne i nie do zmiany przez nasze zebranie.
Usilowałam to na zebraniu wytłumaczyć, ale się nie dało. Czasem warto posłuchać co "starzy" mają do powiedzenia Wink
Taka opcja jak Pan proponuje nie jest po prostu możliwa!
Rozmawiałam dziś z panem "od oświetlenia" i ma jutro podjechać i zorientować się.
Z urodzenia jestem optymistką i uważam, że "da się"! Smile
JOLANTA ZADWORNA

Marta_W
Pani Sołtys, w których momentach p. TOMASZ prowadził kampanie wyborcza...

Soltys
Prowadził w kilku momentach i jak napisałam, robił to z wdziękiem Smile
JOLANTA ZADWORNA

sfel
Chciałbym zazbaczyć że świat nie kręci się wokół ulicy długiej i rowu jest jeszcze reszta USTANOWA !

goralikus
Sfel byłeś na zebraniu? Czy masz jakieś propozycje, problemy napisz każdy ma prawo do wypowiedzi. Mieszkańcom Długiej najwyraźniej zależy aby mieli porządne warunki. Poświęcamy swój prywatny czas aby starsi, dzieci i my "mlodzi" godnie żyć.

goralikus
Pani Sołtys jeśli da się umieścić lampę to jest to wspaniala wiadomość.

sfel
Oczywiście całej reszcie Ustanowa nie zależy na niczym i jest OK

sfel
Mieszkańcy Ustanowa powinni być zainteresowani losem całej miejscowości a nie jednej ulicy.

Soltys
self - co prawda nie lubię rozmawiać z anonimami, ale trudno Frown

Świat tak jest dziwnie urządzony, że jeśli chce się coś mieć to należaloby o to samemu zadbać. Tłumaczę to mieszkańcom od kilkunastu lat. Z różnym efektem.
Nikt za nas nic nie załatwi bo nie jest to możliwe. Wiadomo, że bliższa ciału koszula.

Gdybym miałam możliwości to Ustanów by byl najpiękniejszy na świecie. Niestety do tego potrzeba poparcia mieszkańców i duuuużo pieniędzy. Na dzień dzisiejszy nie wiem czego bardziej brak.
Pozdrawiam
JOLANTA ZADWORNA

Soltys
sfel przepraszam ale ten mecz!!! Sad
JOLANTA ZADWORNA

sfel
Zgadzam się z panią i pozdrawiam.

Soltys
Byłam dziś na ul. Konwaliowej z Panem "od oświetlenia".
Będzie jeden słup w odleglości 50m od słupa na Granicznej.
Info na przyszłość: można stawiać co 50m słupy oświetleniowe, każdy za 2000zł (cena na dzień dzisiejszy)
JOLANTA ZADWORNA

goralikus
To bardzo dobra wiadomość dla Mieszkańców Konwaliowej. Pierwszy słup to dobre ziarenko.

maciek1990
Kilka sprostowań i spostrzeżeń:
goralikus, ja nie słyszałem o żadnych płytach ażurowych, zrozumiałem że rowy przed budową kanalizacji działały i po jej budowie też mają działać. Jeśli wcześniej działały bez płyt, to dlaczego nie mają działać teraz? Trochę miesza Pan fakty. Nie podoba mi się Pana ton wystąpień i w jaki sposób je Pan przedstawia, a dodatkowo czasem brak konkretów w wypowiedzi. W Pana wpisach widać też że nie czyta Pan ze zrozumieniem, ale to czasem zdarza się wszystkim. Jeśli to Pana zabolało - przepraszam, ale widać, że zamiast wyciągnąć jakieś wnioski, woli Pan krytykować. Rozumiem i postaram się już nie pisać na Pana temat. A tak na marginesie - czemu nie walczył Pan o PĘTELKĘ?
sołtys; w Pani wypowiedziach jest wiele sprzeczności. Najpierw pisze Pani, że się nie da załatwić lamp, potem, że można. Pisze Pani, żeby mieszkańcy sami wzięli sprawy w swoje ręce, a jak biorą to ich krytykuje. Co do "bezradności" to jak nazwać fakt, że mówi Pani o pisaniu pism i prowadzeniu rozmów z gminą od 6/7 lat bez rezultatu? Te nieszczęsne rowy na Długiej i to, że nie wierzy Pani w ich odbudowę. To nie kwestia wiary, to kwestia odbudowy zgodnie ze sztuką budowlaną. Dziękuję za zaproszenie na indywidualne spotkanie, ale nie skorzystam. Jeśli mam rozmawiać o problemach Ustanowa, to ze wszystkimi mieszkańcami.
sfel; masz rację Ustanów to nie tylko ul. Długa. Sporo tam zamieszania i tyle. Każda ulica ma swoje problemy i potrzeby.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.15
9,023,933 unikalne wizyty