Logowanie

Nazwa użytkownika

Hasło

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

Ankieta

Na kogo zagłosujesz w Wyborach do Rady Gminy

WENCŁAWIAK Marta
WENCŁAWIAK Marta
7% [2 głosów]

RACZEK Tomasz Wojciech
RACZEK Tomasz Wojciech
21% [6 głosów]

ZEGADŁO Miłosław Stefan
ZEGADŁO Miłosław Stefan
18% [5 głosów]

GÓŹDŹ Monika Katarzyna
GÓŹDŹ Monika Katarzyna
18% [5 głosów]

RÓŻAŃSKA Anna Mariola
RÓŻAŃSKA Anna Mariola
11% [3 głosów]

GUTOWSKA Barbara Ewa
GUTOWSKA Barbara Ewa
0% [0 głosów]

KOZAK Adam
KOZAK Adam
25% [7 głosów]

Ogółem głosów: 28
Musisz zalogować się, aby móc zagłosować.
Rozpoczęto: 14/10/2018 09:14

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

15-10-2018 18:53

15-10-2018 16:16
to jest debata w Uwielinach

15-10-2018 16:14

15-10-2018 15:13
Też to widzę ale nie wiem czy da się teraz z tym coś zrobič Frown

15-10-2018 13:11
Jeśli ładnie oświetlona jest cała Główna, a tu brakuje jednej lampy to pozostaje niedosyt.

Zobacz temat

Drukuj temat
ul. Dworcowa
haukenn
Czy są jakieś możliwości poprawy stanu nawierzchni ul. Dworcowej?
Korzysta z niej masa mieszkańców Ustanowa i okolic, od pojawienia się ustawy śmieciowej także regularnie śmieciarki.
Równanie wytrzymuje średnio do pierwszego, drugiego deszczu. Asfalt przy sklepie sypie się także w dość niepokojącym tempie.

Zgaduję, że akcje równania pochłaniają jakieś koszty, ale ich efekt jest więcej niż krótkofalowy.
Czy tych pieniędzy nie można lokować stopniowo
w asfaltowanie?
Słyszałam głosy, że z drogą nie będzie nic robione do czasu remontu torowiska. Jednak ten remont z kolei znowu został przełożony na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Czy mieszkańcy mają jakiś manewr w tej kwestii?
Czy pozostają jedynie inwestycje w kolejne, nowe zawieszenia do samochodów?
To przecież dość istotny odcinek drogowy w okolicy.

Pruszczyk
W związku z modernizacją linii kolejowej nr 8 (Warszawa-Radom), która na naszym odcinku rozpocznie się w najbliższych miesiącach (według przekazanej mi informacji PKP posiada już pozwolenie na budowę) poważniejsze drogowe prace inwestycyjne w tym rejonie planujemy po zakończeniu tej modernizacji. PKP zakłada, że w trakcie wykonywania prac może dojść do istotnego naruszenia struktury nawierzchni aktualnie przebiegających dróg, łącznie z możliwością zmiany ich fizycznych granic. Byłyby więc to pieniądze inwestycyjne wydane przez gminę „na chwilę”.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że według naszych aktualnych ustaleń z PKP planowane jest przekazanie nieodpłatnie w zarząd Gminie Prażmów odcinków dróg zlokalizowanych na terenach należących do PKP, które zostaną objęte modernizacją. Pozwoliłoby nam to w praktyce zarządzać drogami, które dziś w znacznej części fizycznie znajdują się w pasie kolejowym i są formalnie w zarządzie PKP.

Jednocześnie zapewniam, że na wszelkie zgłoszenia związane z niedogodnościami przejazdu zareagujemy na bieżąco, w ramach oczywiście posiadanych środków finansowych.
Grzegorz Pruszczyk

haukenn
Dziękuję za odpowiedź, brzmi to oczywiście rozsądnie,
obawiam się tylko sytuacji kiedy kolej ponownie przełoży w czasie remont torowiska, nie pierwszy raz zresztą.
Nikt zdaje się nie jest w stanie zagwarantować, że kiedykolwiek coś wydarzy się w tej kwestii. Podejrzewam, że temat pozwoleń to zaledwie ułamek problemów związanych z inwestycją.

W efekcie są jakieś plany podawane do wiadomości publicznej, ale nikt nie jest odpowiedzialny za ich niewykonanie w zakładanym terminie. Gmina ma związane ręce, tak jak Pan pisze, nie ma sensu asfaltować jeśli za chwilę ma tu wjechać ciężki sprzęt budowlany.
Jednak mijają kolejne miesiące, nie wiem czy już nie lata, a droga jaka była, taka jest przy wciąż narastającym ruchu lokalnym.

Zephyr
Mam poważne pytanie do Pana Wójta: Co z asfaltem na ulicy Dworcowej, jak można tyle czasu ludziom nie zrobić drogi, od tylu lat jest prośba o to, to zawsze słyszeliśmy, że będzie modernizacja PKP, modernizacja była a syf został jak był, co zatem myśleć na ten temat? czy możemy liczyć na pomoc Pana Wójta w tej sprawie?! czy Pan Wójt spełni swą obietnicę, że jak zrobią tory, to będzie asfalt- bo tory już dawno zrobili, ale nie ma asfaltu. Prosimy, żeby zrozumiał Pan nasz apel rozpaczy i w imieniu wszystkich mieszkańców wstawił się Pan za nami i doprowadził do zrobienia tego asfaltu-bo my Panu uwierzyliśmy i liczymy na to, że się nie zawiedziemy w tak ważnej dla wszystkich sprawie.

asterkwiaty.prv.pl
Pruszczyk
W sumie sympatyczne pytanie, ale w 2014 wybory wygrał p. Puchała i chyba do niego trzeba adresować to zapytanie. Niestety nie wiem, czy jest użytkownikiem ustanow.pl. Myślę, że można pisać na adres: . Pozdrawiam serdecznie Smile
Edytowane przez Adrian dnia 10-08-2018 11:15
Grzegorz Pruszczyk

MZegadlo
Witam
Ulica Dworcowa podobnie jak ul.Kolejowa będzie " asfaltowana " w najbliższym czasie na koszt PKP. Długość odcinka nowej nawierzchni 700 mb. mierzona od ul.Głównej. Dalszy odcinek drogi, tzn. do przejazdu kolejowego w następnym roku na koszt Gminy. Taki wniosek złożę do projektu budżetu na 2019 rok. Podobne prace drogowe wykona PKP w Gabryelinie. Wykonawca remontu trasy kolejowej ma zakończyć wszelkie prace do końca września br.

MZegadlo
Witam
Wyżej wymienione informacje pochodzą od Wójta naszej Gminy, który przedstawił w tym samym czasie i uruchomił nowy projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla części Ustanowa za przejazdem kolejowym, w obszarze którego znajduje się dz.303 na której ma być zlokalizowana oczyszczalnia ścieków. Uchwalenie takiego planu zapewni mieszkańcom Naszej Gminy w przyszłości budowę oczyszczalni a tym samym zapewni niższą taryfę za odprowadzenie ścieków ! Gdyż do dnia dzisiejszego niema podpisanego porozumienia z gminą Piaseczno co do ceny odprowadzanych ścieków.

Zephyr
jak można było, nie wyegzekwować od PKP zrobienia asfaltu na całej długości Dworcowej? przecież zapieprzali cieżarówami i koparami po całej drodze, a nie tylko przy stacji, rozpieprzyli również cały wjazd w Graniczną, bo wykręcali nie raz tirami z podkładami i betonami do słupów w naszej uliczce, i to jeszcze wiosną gdy było grząsko i rozjeżdżali wszystko co się dało... co mi z tego że mam asfalt przy stacji, jak nie mam w stronę małego przejazdu, a przecież wszyscy jeździmy w stronę Warszawy, a nie w stronę Krępy czy Krupiej Wólki... nie wiem ręce opadają... zrobili do połowy, kurna inzyniery z koziej dupy... Panie Dąbek, na Pana też będziemy głosować - do połowy...

asterkwiaty.prv.pl
haukenn
Spokojnie - było mówione, że ten asfalt będzie robiony w dwóch rzutach.
Dobrze, że w ogóle ruszył temat, bo nie wierzyłam, że dożyję dnia, w której da się pojechać po czarnej drodze. Pewnie za chwilę podniesie się raban, że kierowcy za szybko jeżdżą i trzeba położyć progi zwalniające... Smile
Ja z kolei trochę się obawiam, że mijające się cięższe i szersze pojazdy będą stopniowo ukruszać brzegi- bo te chyba nie będą już bardziej zabezpieczone.

Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.11
8,895,417 unikalne wizyty