Logowanie

Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło

REKLAMA


Ankieta

Brak przeprowadzanych ankiet.

Shoutbox

Musisz zalogować się, aby móc dodać wiadomość.

27-05-2020 20:46
Szanowni Mieszkańcy proszę o głosy dla sołectwa Ławki gm. PRAŻMÓW. DZIECIAKI walczą o plac zabaw https://podworko.n
ivea.pl/2020/lokal
izacja/204-lawki?f
bclid=IwAR0NJlNb1i
3mWR_YgZ4xqfITPdVg
YbCgHu9C8T0ic

22-05-2020 10:49
Szanowni Mieszkańcy w najbliższych dniach na terenie Naszego sołectwa pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego chcą wymieniać liczniki w Państwa domach. Bardzo proszę o umożliwienie im wykonania tej cz

21-04-2020 19:48
Szanowni Państwo. W związku z pytaniami dotyczącymi swiatlowodu w naszej Gminie wyjaśniam. Jesteśmy w ciągłym kontakcie z operatorem. Obecnie w ramach programu Polska Cyfrowa do końca roku Orange p

14-04-2020 16:27
#SołectwoUstanów Szanowni Państwo Informuję, że Gmina Prażmów posiada maseczki wielorazowego użytku, które sukcesywnie rozdawane będą mieszkańcom. W pierwszej kolejności maseczki przeznaczo

31-03-2020 17:58
10.05.2020 zostajemy w domu

Zobacz temat

 Drukuj temat
ul. Dworcowa
haukenn
Czy są jakieś możliwości poprawy stanu nawierzchni ul. Dworcowej?
Korzysta z niej masa mieszkańców Ustanowa i okolic, od pojawienia się ustawy śmieciowej także regularnie śmieciarki.
Równanie wytrzymuje średnio do pierwszego, drugiego deszczu. Asfalt przy sklepie sypie się także w dość niepokojącym tempie.

Zgaduję, że akcje równania pochłaniają jakieś koszty, ale ich efekt jest więcej niż krótkofalowy.
Czy tych pieniędzy nie można lokować stopniowo
w asfaltowanie?
Słyszałam głosy, że z drogą nie będzie nic robione do czasu remontu torowiska. Jednak ten remont z kolei znowu został przełożony na bliżej nieokreśloną przyszłość.

Czy mieszkańcy mają jakiś manewr w tej kwestii?
Czy pozostają jedynie inwestycje w kolejne, nowe zawieszenia do samochodów?
To przecież dość istotny odcinek drogowy w okolicy.
 
Pruszczyk
W związku z modernizacją linii kolejowej nr 8 (Warszawa-Radom), która na naszym odcinku rozpocznie się w najbliższych miesiącach (według przekazanej mi informacji PKP posiada już pozwolenie na budowę) poważniejsze drogowe prace inwestycyjne w tym rejonie planujemy po zakończeniu tej modernizacji. PKP zakłada, że w trakcie wykonywania prac może dojść do istotnego naruszenia struktury nawierzchni aktualnie przebiegających dróg, łącznie z możliwością zmiany ich fizycznych granic. Byłyby więc to pieniądze inwestycyjne wydane przez gminę „na chwilę”.

Nie bez znaczenia jest także fakt, że według naszych aktualnych ustaleń z PKP planowane jest przekazanie nieodpłatnie w zarząd Gminie Prażmów odcinków dróg zlokalizowanych na terenach należących do PKP, które zostaną objęte modernizacją. Pozwoliłoby nam to w praktyce zarządzać drogami, które dziś w znacznej części fizycznie znajdują się w pasie kolejowym i są formalnie w zarządzie PKP.

Jednocześnie zapewniam, że na wszelkie zgłoszenia związane z niedogodnościami przejazdu zareagujemy na bieżąco, w ramach oczywiście posiadanych środków finansowych.
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
haukenn
Dziękuję za odpowiedź, brzmi to oczywiście rozsądnie,
obawiam się tylko sytuacji kiedy kolej ponownie przełoży w czasie remont torowiska, nie pierwszy raz zresztą.
Nikt zdaje się nie jest w stanie zagwarantować, że kiedykolwiek coś wydarzy się w tej kwestii. Podejrzewam, że temat pozwoleń to zaledwie ułamek problemów związanych z inwestycją.

W efekcie są jakieś plany podawane do wiadomości publicznej, ale nikt nie jest odpowiedzialny za ich niewykonanie w zakładanym terminie. Gmina ma związane ręce, tak jak Pan pisze, nie ma sensu asfaltować jeśli za chwilę ma tu wjechać ciężki sprzęt budowlany.
Jednak mijają kolejne miesiące, nie wiem czy już nie lata, a droga jaka była, taka jest przy wciąż narastającym ruchu lokalnym.
 
Zephyr
Mam poważne pytanie do Pana Wójta: Co z asfaltem na ulicy Dworcowej, jak można tyle czasu ludziom nie zrobić drogi, od tylu lat jest prośba o to, to zawsze słyszeliśmy, że będzie modernizacja PKP, modernizacja była a syf został jak był, co zatem myśleć na ten temat? czy możemy liczyć na pomoc Pana Wójta w tej sprawie?! czy Pan Wójt spełni swą obietnicę, że jak zrobią tory, to będzie asfalt- bo tory już dawno zrobili, ale nie ma asfaltu. Prosimy, żeby zrozumiał Pan nasz apel rozpaczy i w imieniu wszystkich mieszkańców wstawił się Pan za nami i doprowadził do zrobienia tego asfaltu-bo my Panu uwierzyliśmy i liczymy na to, że się nie zawiedziemy w tak ważnej dla wszystkich sprawie.
 
asterkwiaty.prv.pl
Pruszczyk
W sumie sympatyczne pytanie, ale w 2014 wybory wygrał p. Puchała i chyba do niego trzeba adresować to zapytanie. Niestety nie wiem, czy jest użytkownikiem ustanow.pl. Myślę, że można pisać na adres: . Pozdrawiam serdecznie Smile
Edytowane przez Adrian dnia 10-08-2018 11:15
Grzegorz Pruszczyk
Radny Powiatu Piaseczyńskiego
 
MZegadlo
Witam
Ulica Dworcowa podobnie jak ul.Kolejowa będzie " asfaltowana " w najbliższym czasie na koszt PKP. Długość odcinka nowej nawierzchni 700 mb. mierzona od ul.Głównej. Dalszy odcinek drogi, tzn. do przejazdu kolejowego w następnym roku na koszt Gminy. Taki wniosek złożę do projektu budżetu na 2019 rok. Podobne prace drogowe wykona PKP w Gabryelinie. Wykonawca remontu trasy kolejowej ma zakończyć wszelkie prace do końca września br.
 
MZegadlo
Witam
Wyżej wymienione informacje pochodzą od Wójta naszej Gminy, który przedstawił w tym samym czasie i uruchomił nowy projekt planu zagospodarowania przestrzennego dla części Ustanowa za przejazdem kolejowym, w obszarze którego znajduje się dz.303 na której ma być zlokalizowana oczyszczalnia ścieków. Uchwalenie takiego planu zapewni mieszkańcom Naszej Gminy w przyszłości budowę oczyszczalni a tym samym zapewni niższą taryfę za odprowadzenie ścieków ! Gdyż do dnia dzisiejszego niema podpisanego porozumienia z gminą Piaseczno co do ceny odprowadzanych ścieków.
 
Zephyr
jak można było, nie wyegzekwować od PKP zrobienia asfaltu na całej długości Dworcowej? przecież zapieprzali cieżarówami i koparami po całej drodze, a nie tylko przy stacji, rozpieprzyli również cały wjazd w Graniczną, bo wykręcali nie raz tirami z podkładami i betonami do słupów w naszej uliczce, i to jeszcze wiosną gdy było grząsko i rozjeżdżali wszystko co się dało... co mi z tego że mam asfalt przy stacji, jak nie mam w stronę małego przejazdu, a przecież wszyscy jeździmy w stronę Warszawy, a nie w stronę Krępy czy Krupiej Wólki... nie wiem ręce opadają... zrobili do połowy, kurna inzyniery z koziej dupy... Panie Dąbek, na Pana też będziemy głosować - do połowy...
 
asterkwiaty.prv.pl
haukenn
Spokojnie - było mówione, że ten asfalt będzie robiony w dwóch rzutach.
Dobrze, że w ogóle ruszył temat, bo nie wierzyłam, że dożyję dnia, w której da się pojechać po czarnej drodze. Pewnie za chwilę podniesie się raban, że kierowcy za szybko jeżdżą i trzeba położyć progi zwalniające... Smile
Ja z kolei trochę się obawiam, że mijające się cięższe i szersze pojazdy będą stopniowo ukruszać brzegi- bo te chyba nie będą już bardziej zabezpieczone.
 
MZegadlo
Odcinek drogi na którym położono asfalt będzie miał zabezpieczone brzegi tak aby nie uszkadzać jezdni. Wykonawca jest do tego zobowiązany w podpisanej umowie, nastąpiła jedynie nie przewidziana zwłoka w zakończeniu całości prac. Dalszy odcinek Dworcowej jest do realizacji z budżetu gminy jako zadanie własne . W minioną środę wskutek moich starań urząd gminy dokonał częściowej naprawy dalszego odcinka Dworcowej do przejazdu oraz wjazd ul. Granicznej.Nawieziono i wyrównano ok. 30 ton kruszywa.
 
Zephyr
Pan nie mydli oczu, kruszywo to nie asfalt, wystarczy 2 ulewy i bedzie po wszstkim, przerabiamy to już 15 lat...
 
asterkwiaty.prv.pl
Soltys
Czyli lepiej nie robić nic? Może warto zapytać dlaczego nie można tam położyć asfaltu. Też bym się chętnie dowiedziała.
JOLANTA ZADWORNA
 
Zephyr
ja się czepiam tylko jednego, od 10 lat słyszeliśmy, że najpierw PKP, ze bedzie remont, ze nie taraz, że to teren PKP, że to tamto sramto. KONIEC, PKP zrobiło swoje, a drogi nie ma, a na pewno jest nieskończona, chce tylko zrobienia drogi wreszcie i tyle, nic więcej. Jeździmy samochodami w błocie, niszczymy swoje dobro, podwórka, chcecie progi, zróbmy, nie ma problemu, ale niech nie jeżdżę samochodem i ludzie się śmieją, że z Paryż - Dakar przyjechałem....
 
asterkwiaty.prv.pl
goralikus
Zephyr postaramy się zając sprawą. Proszę o kontakt prywatny.
 
www.fotografpiaseczno.com
MZegadlo
Zephyr asfalt w przyszłości może być położony dopiero gdy gmina będzie w posiadaniu "swojego dobra" tzn. na odcinku od ul.Granicznej do przejazdu w ul. Kolejowej, zostanie prawnym właścicielem całego pasa drogowego.Obecnie tak nie jest a droga na tym odcinku posada status drogi zwyczajowej tj. o nie uregulowanym stanie prawnym/są inni posiadacze/. To oznacza że nawet wysypywane tam kruszywo jest nie w pełni legalne. Zatem potrzebne będą najpierw środki finansowe na wykup terenu pod drogę, a następnie na inwestycję typowo drogową /asfalt/. Czyli nie jest tak prosto i szybko. Ja wiem że z punktu widzenia mieszkańców cierpliwość jest nadwyrężona. Radni w swoich deklaracjach muszą jednak uwzględniać aprobatę całej /większości/ Rady Gminy do podjęcia korzystnej dla siebie uchwały.
 
Soltys
Kilka lat temu wysypano kruszywo na którejś drodze - trzeba było wszystko zabrać bo właściciel drogi sobie nie życzył.
JOLANTA ZADWORNA
 
Zephyr
Prosze Pana , ale ten asfalt nawet nie dochodzi do Granicznej, ZONK
 
asterkwiaty.prv.pl
Zephyr
a jeszcze jedno, skoro to droga zwyczajowa, to jak wyjeżdżają ludzie np z Piwnej? na pole? a gdzie dojazdy do posesji??? prosze zrobic asfalt do Granicznej w takim razie, a i jeszcze, zrobienie asfaltu PKP zajęło 1 dzień, więc nie rozumiem, to mamy jeździc po błocie następne 15 lat, bo nie ma paru tysięcy na asfalt? 1 dzień roboty, 400 m asfaltu, ludzie, co za niemoc.... ręce opadają...
 
asterkwiaty.prv.pl
haukenn
Asfalt nie dotarł do Granicznej bo kolej umówiła się z gminą fifty-fifty na lanie asfaltu na dworcowej. 700 metrów od przejazdu przy stajni skończyło się na Lipowej - tutaj nie ma żadnych niuansów.

Nie można też zupełnie porównywać prac wykonywanych przez kolej do tych zlecanych przez gminę. Koleje mają swój sprzęt, materiały i możliwości - dla nich 700 metrów asfaltu to jest NIC.

Z kolei położenie 700 m asfaltu na zlecenie gminy to już procedury, szukanie firmy wykonawczej => koszty w górę + czas = czyli klasyka gatunku...

Jeśli tutaj dochodzi temat własności gruntów i konieczności ich wykupu, to myślę, że właściwie wróciliśmy do punktu wyjścia i tego asfaltu nie będzie nigdy.
 
haukenn
Gdyby to była kwestia "kilku tysięcy" można by ten asfalt zrobić z funduszu sołeckiego - nigdy nikt nie podniósł na spotkaniu takiego pomysłu...
 
Przejdź do forum:
Wygenerowano w sekund: 0.14
11,647,920 unikalne wizyty